Żeby rewitalizacja nie zabiła handlu

W maju ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie firmy, która podejmie się przebudowy włodawskiego rynku w ramach tzw. rewitalizacji miasta. Prace mają się rozpocząć pod koniec wakacji. Właściciele sklepów wokół Czworoboku pytają, czy w czasie robót ulice będą otwarte, bo jeśli nie, to ucierpi ich biznes.

– Jesteśmy obecnie na etapie uaktualniania kosztorysu inwestycyjnego, gdyż od momentu, kiedy przygotowywaliśmy ten dokument do złożenia wniosku o dofinansowanie z Unii Europejskiej, koszty robót i materiałów budowlanych znacząco wzrosły. Jak będziemy mieć gotowy kosztorys, zdecydujemy, czy inwestycję realizować w całości, czy podzielić ją na etapy – tłumaczy burmistrz Wiesław Muszyński.

Ponieważ zadanie jest bardzo kosztowne, pochłonie około 18 mln zł, przetarg na wyłonienie wykonawcy musi odbyć się na tzw. zasadach unijnych. Procedura przetargowa w takim przypadku trwa trzy miesiące.

– Żeby nie rozkopywać rynku w sezonie turystycznym, prace rozpoczniemy pod koniec wakacji – dodaje Muszyński.

Właściciele sklepów zlokalizowanych przy rynku obawiają się o swój byt, jeżeli uliczki na czas przebudowy zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. Apelują do burmistrza, aby nie zamykał ulic.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Żeby rewitalizacja nie zabiła handlu"

 1. Jaką przeszkodę stanowi tutaj sezon turystyczny?. Lepiej jest pokazać przyjezdnym, że we Włodawie po tylu latach coś zaczęto “grzebać” w rynku. Bo już wszystkie miasta i osady zrewitalizowały swoje rynki (Parczew będzie to robić już po raz drugi. Myślę, że ktoś boi się przyznać, że np. nie ma fachowców w UM chociażby osoby, która potrafi zrobić porządny kosztorys.

  • podobno w Kodniu jest jeden wybitny specjalista dosłownie od wszystkiego i sie biedak marnuje bo podobnych projektów w tamtejszej gminie ni ma. mam nadzieję że Pani Marszałek pozna się na jego talencie i da mu dobre miejsce na liście wyborczej by nie musiał już siedzieć na ławce pod sklepem tylko wykorystał swój nieskończony geniusz do pracy w sejmie

 2. Marionetka nawet z gow…. na by się cieszyła, bo takie kolorowe. Zmarnował przyznane kasę, teraz realizuje czyjeś pomysły, a chodzi przy tym dumny jakby koło wynalazł. Inne miasta już dawno dokonały rewitalizacji, a Włodawa jak zwykle na samym końcu.

 3. Łączy Nas Koryto | 16 kwietnia 2019 at 20:37 |

  Wodzirej, Marionetka, Człowiek Porażka, Muchyński jak zwał tak zwał, ale to on dzisiaj rządzi, nasz Wiesław i co chcecie to mówcie, ale Wiesio potafi, on wszystko potrafi.

 4. Prawdziwy handel to Biedroknki i Lidl… a im rewitalizacja niestraszna.

 5. Kłamca po całej kresce sekretarz SLD NIE ZATRUDNIĘ AGATY FISZ ,a tu pani derektor do spraw planowania.Burmistrz kłamca

  • Histerykiem bardzo ładnie składasz rączki do modlitwy i schylasz główkę. potem wracasz do domu włączasz internet i wylewasz z siebie jad i żółć aż kapie z monitora.a wszystko to w wielkim poście tuż przed świętami.a wszystkto dlatego ze nie zaprosili cie do wspolpracy. BRAWO! do zobaczenia w niedzielę rano przed ołtarzem!

 6. Frelek budowlaniec | 21 kwietnia 2019 at 22:44 |

  nie wnikam w szczegóły, ale samo stwierdzenie,że robi się wszytko żeby roboty ruszyły przed zimą świadczy o niekompetencji władz, bo takich robót nie robi się w warunkach obniżonych temperatur.

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki