Zderzenie z sarną i łosiem

Dwa zdarzenia drogowe z udziałem zwierzyny leśnej minionej doby odnotowali włodawscy policjanci. Kierujący Peugeotem zderzył się w Janówce z sarną, a kierujący Toyotą w Okunince spotkał na swojej drodze łosia. Policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność na drodze. Dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami.

W piątek wieczorem w Janówce przed samochód osobowy marki Peugeot wtargnęła sarna. Mimo podjętych manewrów obronnych 24-latkowi nie udało się uniknąć zderzenia. Kierowcy nic się nie stało, a sarna uciekła do lasu. Mniej szczęścia miał kierujący Toyotą, który zderzył się w Okunince z łosiem. 22-latek po zderzeniu trafił do szpitala, jego pasażerka nie odniosła żadnych obrażeń – samochód został rozlegle uszkodzony, a zwierzę padło.

Policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność na drodze. Statystyki wskazują, że liczba zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej jest bardzo wysoka. Pamiętajmy: dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi.

podinspektor Bożena Szymańska
KPP Włodawa

Skip to content