ZATRZYMANI ZA POBICIE

Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 26 do 49-lat do pobicia, do którego doszło w niedzielę wieczorem w Okunince. Policjanci ustalili, że mężczyźni zaatakowali mieszkańca gminy Sawin i bili go po całym ciele. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut pobicia. Prokurator zadecydował o dozorze wobec nich. Grozi im do 3 lat więzienia.

W niedzielę około godziny 22:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał informację, że kilku mężczyzn w Okunince kogoś bije. Policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Sawin został bez powodu zaatakowany przez grupę mężczyzn, którzy bili go po całym ciele. Mundurowi zatrzymali  3 mężczyzn – mieszkańców Chełma i gminy Chełm w wieku od 26 do 32 lat. Zatrzymani znajdowali się pod działaniem alkoholu. Później do zatrzymanych dołączył kolejny sprawca – 49-letni chełmianin.

Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili wszystkim zatrzymanym zarzut pobicia. Prokurator Rejonowy we Włodawie zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec wszystkich podejrzanych. Mężczyźni muszą 2 razy w tygodniu stawiać się w jednostce Policji, muszą powstrzymać się od nadużywania alkoholu oraz mają zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i zakaz zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 20 metrów.

Zgodnie z Kodeksem Karnym za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa