ZATRZYMAŁ SIĘ AUTEM NA PRZEJŚCIU “BO CHCIAŁ POROZMAWIAĆ Z DZIEWCZYNAMI”, OKAZAŁO SIĘ, ŻE BYŁ PIJANY

W niedzielę nad ranem policjanci z OPP zatrzymali w Okunince 25-letniego ob. Ukrainy, który wsiadł za kierownicę swojego citroena mając ponad 1,2 promila w organizmie. Zwrócił uwagę mundurowych, bo zatrzymał się autem na przejściu dla pieszych, jak twierdził aby “porozmawiać z dziewczynami”. To kolejny dowód na duże zaangażowanie i czujność policjantów delegowanych z Lublina w dbaniu o bezpieczeństwo nad Jez. Białym.

W niedzielę nad ranem policjanci z OPP Lublin zauważyli w m. Okuninka pojazd m-ki Citroenem C4, który zatrzymał się na przejściu dla pieszych. Mundurowi natychmiast podjęli kontrolę drogową. Okazało się, że kierowcą samochodu jest 25-letni ob. Ukrainy, a zatrzymał się w tym miejscu, bo “chciał porozmawiać z dziewczynami”. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę z ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

   Pijanych kierowców wyeliminowała także z ruchu włodawska drogówka. W sobotę we Włodawie na ul. Lubelskiej 57-latek z Wlodawy kierował autem m-ki VW Caddy z ponad promilem w organizmie. 0,8 promila miał natomiast 39-latek z Mysłowic podróżujący w niedzielę rano samochodem m-ki VW Turan w Okunince.

   Wszyscy kierujący odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem. Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.

     Delegowanie policjantów z OPP Lublin w czasie sezonu turystycznego jest dużym wsparciem dla włodawskiej komendy. Funkcjonariusze z Lublina od początku wakacji wykazują się bardzo dużym zaangażowaniem w zapewnianiu bezpieczeństwa osobom wypoczywającym w Okunince. Policjanci z Oddziału Prewencji ujawnili między innymi przestępstwa narkotykowe, znaleźli zaginioną osobę, udzielili pomocy osobom potrzebującym na wodzie, a także jak w opisywanym powyżej przypadku eliminowali z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci w miniony weekend interweniowali też w czasie wolnym od służby wyprowadzając  we Włodawie mieszkańców bloku gdzie wybuchł pożar na zewnątrz.

ET
KPP Włodawa

Skip to content