Zastanów się zanim podpalisz!

Wczoraj doszło do kolejnego zapalenia się trawy w tym tygodniu. Tym razem zdarzenie miało miejsce w Osowie, gdzie 51-latek na swoim polu rozpalił ognisko, od którego ogniem zajęła się trawa. Na szczęście strażacy szybko ugasili pożar, natomiast policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny za naruszenie przepisów przeciwpożarowych.

Wczoraj w południe włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w miejscowości Osowa pali się trawa, obszar około pół hektara, pożar zmierza w kierunku lasu. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. Pożar trawy został ugaszony przez strażaków.

Okazało się, że 51-latek z gminy Włodawa na swoim polu rozpalił ognisko, od którego ogniem zajęła się trawa. Policjanci za naruszenie przepisów przeciwpożarowych nałożyli na mężczyznę mandat karny.

Przypominamy, że wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych, a także rozpalanie ognisk w tych miejscach niesie ze sobą duże ryzyko. Nagła zmiana kierunku wiatru czy chwila nieuwagi mogą spowodować pożar, którego opanowanie będzie możliwe tylko przez jednostki straży pożarnej.

Pamiętajmy, że za naruszenie przepisów przeciwpożarowych grożą surowe konsekwencje. Apelujemy o rozsądek, reagowanie oraz alarmowanie służb kiedy widzimy, że ktoś wypala trawę.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content