Zaśmiecone Jezioro Białe. Starosta zachęci strażaków do sprzątania

Przed tygodniem Czytelnik przysłał nam zdjęcia zaśmieconej plaży głównej w Okunince nad Jeziorem Białym. Po ich publikacji starosta włodawski, który w imieniu Skarbu Państwa zarządza tym akwenem zachęcił strażaków z OSP Orchówek do akcji porządkowej.

Zdaniem Czytelnika pływające śmieci, przede wszystkim butelki i puszki, ale też na przykład podeszwę buta można było wypatrzyć wokół całego jeziora, uchodzącego przecież za perłę Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego. Wyraził on też opinię, że gmina powinna bardziej monitorować to co się tam dzieje i reagować nie tylko w sezonie, ale i poza nim.

Starosta włodawski Andrzej Romańczuk zapewnia, że przed zimą, jak co roku jezioro Białe zostało solidnie wysprzątane. Poza podległymi mu służbami tradycyjnie w akcji uczestniczyli nurkowie ze Stowarzyszenia Hydrozagadka oraz żołnierze z hrubieszowskiej jednostki wojskowej.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

3 komentarzy "Zaśmiecone Jezioro Białe. Starosta zachęci strażaków do sprzątania"

  1. Starosta niech sam dup… ruszy i razem OSP Orchówek posprząta.

  2. Brudasy, zapewne syf maja w chałupach i spodniach. Jednak nigdy nie dojdziemy do fajnego poziomu. Bydlo. A swoją droga. Może tak wziąć do sprzątania wiecznych bezrobotnych?, patologusow biorących 500 plus, ale osoby bezrobotne, tylko chutliwe!

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content