Zaproszenie na pokaz DWORZEC – REZYGNACJA

Pokaz
DWORZEC – REZYGNACJA 

9 września 2022 r. (piątek), godz. 17.30
Rynek miejski, Czworobok

Plakat, elementy graficzne - oczy, druty kolczaste; element informacyjny - zaproszenie na pokaz DWORZEC REZYGNACJA. Informacja na plakacie zgodna z treścią anonsu.

Dworzec – rezygnacja


Fundacja Banina

Po wybuchu wojny w Ukrainie, słowo „uchodźca” zmieniło swoje znaczenie – z pejoratywnego na neutralne. Jednocześnie sposób traktowania zależy nie tylko od tego, na jakiej granicy znajdują się uchodźcy przybywający do Polski, ale także od tego, skąd pochodzą, jaki mają kolor skóry, jaką kulturę. Jak zmieniła się więc otwartość Polaków? Co dzieje się na dwóch sąsiednich granicach naszego kraju?

Spektakl „Dworzec – rezygnacja” skupia się na zaprezentowaniu poprzez sztukę problemów dotyczących uchodźców_czyń, migrantów_tek, w szczególności losu i historii tych, którzy próbują przedostać się do Polski na granicy Brześć/Terespol. W czasie pandemii, a szczególnie w ostatnich miesiącach problem stał się realny i widoczny na tyle, by zająć nagłówki internetowych portali na dłużej, niż jeden dzień. Co jednak wiemy na ten temat? Poprzez działania artystyczne opowiemy historię uchodźczej rodziny Kurdów pochodzących z Iraku, która przed prześladowaniami w rodzimym kraju ucieka do Polski.

W czasach, gdy tuż obok nas toczą się równoległe dwa zupełnie inne kryzysy, chcemy pokazać Polakom, jak osoby w trudnej sytuacji są traktowane przez państwo, straż graniczną, rówieśników. Po spektaklu zapraszamy na dyskusję prowadzoną przez Aleksandrę Chrzanowską ze Stowarzyszenia Interwencji Prawnej oraz Natalię Gebert związaną z Fundacją Inicjatywa Dom Otwarty, z udziałem Tadżyka mieszkającego w Polsce – Sanjara Hoshimi.

Pokaz 9 września, godz. 17.30, Rynek Miejski we Włodawie, Czworobok
W razie drobnego deszczu prosimy o zabranie parasoli, w razie ulewy spektakl przeniesiony do sali Sezam Włodawskiego Ośrodka Kultury
Wstęp wolny
Spektakl od 12. roku życia
Więcej informacji można znaleźć na profilu projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/spektakldworzecrezygnacja

Scenariusz: Marta Fortowska / Bartłomiej Miernik
Reżyseria: Bartłomiej Miernik
Występują: Żenia Adamenko, Kalina Jargieło, Joanna Labus, Marta Rolska, Alicja Stankiewicz, Dmitrij Tsishko
Kostiumy, scenografia: Anna Lutek
Choreografia, ruch sceniczny: Marta Rolska
Kierownictwo produkcji: Karolina Kaliszuk
Premiera: 3 lipca 2022, Lublin

Projekt „Produkcja i eksploatacja spektaklu plenerowego „Dworzec-rezygnacja”” finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Informacja:
Fundacja Banina

1 komentarz "Zaproszenie na pokaz DWORZEC – REZYGNACJA"

  1. Czyli co vicek ,dworca jednak nie będzie 🙂

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content