Zapowiedź działań “NURD” na drogach powiatu włodawskiego

Policjanci z włodawskiej drogówki jutro przeprowadzą działania pod nazwą Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa tej grupy użytkowników dróg. Funkcjonariusze zwrócą uwagę zarówno na zachowania kierowców jak i błędy popełnianie przez pieszych.

Włodawscy policjanci, jutro przeprowadzą na terenie naszego powiatu działania NURD, czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą przyglądać się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Mundurowi zareagują w sytuacjach kiedy prawo będzie łamane, a bezpieczeństwo pieszych zagrożone. Nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy na oznakowanych przejściach nie ustąpią pierwszeństwa pieszym czy wyprzedzą inny pojazd. Policjanci zwrócą uwagę również na pieszych, którzy przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i nieostrożnie wejdą na przejście używając smartfonów i innych urządzeń odwracających ich uwagę od tego co dzieje się na jezdni.

Szczególnym nadzorem objęte będą miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Będziemy się przyglądać przejściom dla pieszych usytuowanym na drogach o dużym natężeniu ruchu. Pod lupę weźmiemy również te przejścia, na których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Naszym zadaniem jest również edukacja i profilaktyka. Zatem podczas tego typu działań informujemy pieszych jak ważne dla ich bezpieczeństwa są elementy odblaskowe. Osoby, które noszą ciemną odzież są widziane przez kierujących pojazdami zaledwie z odległości około 40 m, natomiast niewielki element odblaskowy powoduje, że stajemy się widoczni nawet z odległości 150 m. Dajemy tym samym czas kierowcy na odpowiednią reakcję na naszą obecność na drodze.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content