Zapłaci 2 500 złotych za jazdę z ponad 3 promilami

Wczoraj policjanci zatrzymali w Starym Busie kolejnego cyklistę, który zdecydował się na jazdę rowerem po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych. Apelujemy do każdego kierowcy, piłeś – nie jedź i nie narażaj siebie ani innych.

Wczoraj około godziny 18.00 policjanci w miejscowości Stary Brus zatrzymali do kontroli 26-letniego rowerzystę. Badanie alkomatem wykonane przez mundurowych wykazało, że mężczyzna jechał jednośladem aż z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie. Policjanci zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 stycznia nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2 500 złotych.

Przypominamy, że kierujący na drodze pod działaniem alkoholu stwarza duże zagrożenie. Taki uczestnik ruchu ma zaburzoną koordynację, widzenie, zwolnioną reakcję. Pamiętajmy także, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści, często w zdarzeniach z pojazdami odnoszą bardzo poważne obrażenia. Dlatego  kierowco, szanuj swoje życie i zdrowie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa