Zamiast podwyżki troska o drugiego człowieka

Rzadko nam przychodzi chwalić radnych jakiegokolwiek szczebla, jednak w tym przypadku musimy zrobić wyjątek. Otóż radni powiatu włodawskiego podczas ostatniej (28 lutego) sesji zamiast zajmować się podniesieniem swoich diet, zajęli się szukaniem dobrych pomysłów niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Tydzień temu pisaliśmy o możliwej podwyżce diet radnych powiatu włodawskiego. To bowiem jedyni radni samorządowi z powiatu, którzy jeszcze nie podnieśli sobie diet. Do tej pory zarówno rajcy miejscy Włodawy, jak i wszyscy radni gminni z tego powiatu znacząco podwyższyli sobie „wynagrodzenie”. Często nawet o 60% z wyrównaniem od 1 sierpnia.

Jednak radni powiatowi, zamiast zajmować się podniesieniem diet, uznali, że ważniejsza jest sprawa pomocy poszkodowanym w wyniku agresji Rosji na Ukrainę. W tym celu zaprosili nawet na sesję mieszkankę pobliskiego Szacka (Ukraina), która łamiącym się głosem mówiła o tragedii jej narodu, prosząc o pomoc.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Zamiast podwyżki troska o drugiego człowieka"

  1. O Walduś chwali swojego pracodawcę. Tylko gdzie Pan Starosta zamierzą leczyć te pół tysiąca uchodźców skoro w szpitalu chirurgia nadal zamknięta.

  2. Nie jestem Waldusiem ani powiatowym radnym. We włodawskim szpitalu nie dałbym się położyć, pomagam uchodźcom rzeczowo i finansowo. A ty, zatroskany o leczenie Ukraińców we włodawskim ” szpitalu”?

  3. we włodawskim szpitalu czytaj umieralni chyba tylko desperat dałby się leczyć

  4. uważaj putinowski pajacu abyś nie musiał tam trafić w razie potrzeby. A z drugiej strony fakt – obecna ekipa powiatowo- dyrektorska szpitala doprowadza firmę do ruiny

  5. waldi
    w necie i troluje. Dyrekcja w spa leczy nerwy… Karawana toczy się pomrocznie . Edek myśli, miał być miesiąc już trzeci mija.

  6. Hehe. Śmiesznawy ten artykuł. Przy wyborach Was rozliczymy

  7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content