Zalewa nas fala uchodźców

Sejm przedłużył stan wyjątkowy na granicy z Białorusią o 60 dni. To reakcja na stale rosnącą liczbę migrantów, którzy usiłują siłą wedrzeć się do naszego kraju. Przybywa ich w zastraszającym tempie, a głównym kanałem przerzutowym w powiecie włodawskim są tereny w okolicach Orchówka, Sobiboru i Wołczyn.

Liczba migrantów rośnie z dnia na dzień

W czwartek (30 września) Sejm zdecydował o przedłużeniu stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią o kolejne 60 dni. Powodów tej decyzji tłumaczyć raczej nie trzeba, wystarczy spojrzeć na statystyki, a te są zatrważające. Okazuje się, że pod koniec ubiegłego tygodnia padł dobowy rekord w wykrytych próbach przekroczenia granicy przez migrantów z Azji i Afryki, którzy do Unii Europejskiej są transferowani przez białoruskie służby. W czwartek (30 września) naszą granicę z Białorusią usiłowano sforsować ponad 500 razy.
– Stan wyjątkowy trudno ocenić jednoznacznie – mówi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski.

– Na pewno bezpieczeństwo państwa i naszych mieszkańców jest najważniejsze. Trudno więc mieć pretensje do władz, że za wszelką cenę chcą ukrócić nielegalny proceder przerzucania ludzi przez nasze granice. Duże wątpliwości budzi jednak fakt utrudnień dla naszych mieszkańców, którzy często wiele minut muszą stać w kolejkach kontroli. Nie najlepiej rozwiązana jest sprawa dostępu okolicznych mieszkańców do usług we Włodawie, bo np. nie mogą oni skorzystać z warsztatu samochodowego czy nawet czasami sklepu spożywczego.

Miałem mnóstwo telefonów od mieszkańców Żukowa, Żłobka, Wyryk czy Okuninki w tej sprawie. Nieżyciowe przepisy uczą po prostu ludzi kłamać. Zupełnie inną kwestią są wymierne straty naszych lokalnych przedsiębiorców. Warto bowiem pamiętać, że Włodawa jest zdecydowanie największym, bodajże jednym z trzech, miastem na terenie objętym stanem wyjątkowym, to jest niejako stolica stanu wyjątkowego. A lokalni przedsiębiorcy notują z tego tytułu poważne straty i z informacji które posiadam wynika, że wielu z nich nie może liczyć na rządowe rekompensaty.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

22 komentarzy "Zalewa nas fala uchodźców"

 1. Najgorzej że Włodawianka nie może grać u siebie.

 2. Uchodzcy z Bliskiego Wschodu,chca aby europejczycy byli ich niewolnikiami,i lozyli na ich utrzymanie.To bialy czlowiek ma ciezko pracowac i zapewnic utrzymanie przybyszom.

  • Nasi przyjaciele z totalnych partii krytykują straż graniczną, ale jakoś nie widzę ich zaproszeń skierowanych do uchodźców i bojowników informujących o chęci przyjęcia ich do swoich domów.

 3. Polacy jak zwykle w chwilach przełomowych to tchórze i szmalcownicy. Silni wobec slabych i slabi wobec silnych. Nędzny narodek.

  • Mówisz oczywiście o sobie?

   • Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Meandry gramatyki i liczba mnoga niczym Terra Incognita?

    • Toć jesteś częścią tejże nacji, więc co tu mają do rzeczy owe “meandry”, których jakoby jesteś znawcą?

     • No i do czego ten Twój wywód logiczny zmierza? Że urodziłem się w kraju, którego lwia część obywateli to zwistni hipokryci z tendencjami do sadyzmu? No niestety. Za miesiac adwent. Będziecie debile zachodzić w głowę jak to możliwe, że 2000 lat temu nikt cieśli i jego brzemiennej żony do domu nie wpuścił.

  • A kim ty jesteś, kozak w necie a pizduś w realu

 4. Nie Polacy tylko pisowska mafia którą od sześciu lat kłamie i okrada naszą ojczyznę.

 5. straty wlodawskich przedsiębiorców ??? a poczytajcie o stratach Francuzów,Niemców,Anglików po ś smiercionośnych ,,zabawach biednych” islamistów ….

 6. Ludzie jakie problemy wy macie ?Nie możecie dojechać od tej wielkiej metropolii z mnóstwem stratnych przedsiębiorców??Komu ten kit wciskacie?Poruszam się po regionie i nigdy nie było problemów z przejazdem!Kilkuminutowe oczekiwanie na kontrolę dokumentów to taki wielki problem ?Zabranie ze sobą dowodu też?O czym jest ten artykuł ?Jakby człowiek nie żył w tym miejscu ,to może miałby jakieś wątpliwości i wierzył w te bajki.

 7. Bardzo dobrze że wprowadzono stan wyjątkowy bo beznadziejni posłowie PO/PSL nie latają po granicy z cukierkami, nikt nie przeszkadza funkcjonariuszom w ich służbie, miejscowości zostały oświetlone do rana i przedsiębiorcy dostaną 0,65 wynagrodzenia z ostatnich 3 m -scy

 8. Obserwator przemieszczeń ludnosci | 12 października 2021 at 15:27 |

  Nie jest prawdą, że emigrantów nikt w naszym regionie nie widział. W sobotę dwóch działaczy „Totalnej opozycji” wybierających się na niedzielny protest warszawski spotkało 4 rosłych mężczyzn na drodze do Szuminki, a ci powiedzieli im, że są emigrantami i potrzebują pomocy. „Totalni” zgodnie z linią programową swoich partii zaprosili ich do domu goszcząc sytym jadłem i alkoholem. Emigranci jak się okazało mieli mocniejsze głowy a gdy gospodarze padli z wyczerpania (głównie alkoholowego) ci zajęli się ich żonami i dorosłymi córkami. Jęki orgii były słyszalne u okolicznych sąsiadów. Problem polegał na tym, że jeden z pijanych kolesi ocknął się i zobaczywszy co się dzieje chciał walczyć o swoje „damy”, które zaczęły krzyczeć, że je gwałcą. Interweniowała policja, przybyła dosyć szybko z bronią automatyczną sądząc, że schwytają nieproszonych gości. Gdy emocje opadły okazało się, że to nie byli emigranci tylko przebierańcy, miejscowe chłystki z Szuminki tzw. grupa Tomasza D. „Totalni” zażądali zwrotu kasy za wódkę, na co byli skłonni się zgodzić młodzieńcy, ale co użyli z kobietami gospodarzy tego im nikt nie odbierze. Sebastian C. szczególnie nagłaśniał umiejętności jednej z córek gospodarza wskazując na jej talent w branży. Twierdził, że pewnych figur nie widział nawet na filmach dla dorosłych. Cóż żyjemy w Polsce wschodniej w tzw. zaścianku Europy, gdyby wspominana blondynka mieszkała w Niemczech to zrobiła by zawrotną karierę jako aktorka w branży a jeśli nie to na pewno zaistniała by jako samodzielna firma obsługująca kierowców TIRów przy ruchliwej ulicy. A u nas ciągle musi czekać na sex okazjonalny, choć by nawet z uchodźcami. To jest na prawdę smutne.

  • hehe,dobre bo swojskie 😉

  • kronikarz miasta | 12 października 2021 at 20:09 |

   mało powiedziane, genialne, tylko trochę za mało szczegółów ci emigranci też skorzystali z gościnności naszych totalnych, myśleli że to barany dlatego stad ten krzyk

 9. Do obserwator | 12 października 2021 at 16:49 |

  Pisz chłopie scenariusze. W branży filmów dla dorosłych będziesz królem. 😉

 10. Czy będzie opisany dalszy ciąg wydarzeń?

 11. co by zrozumieć obecną sytuację należy obejrzeć aktualne Wesele Smarzowskiego. I wszystko jasne …

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content