Za mało więźniów do fabryki

Zakład Karny we Włodawie zostanie rozbudowany. Tak zdecydowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Powstanie ponad 250 miejsc dla osadzonych. Będą też nowe etaty dla funkcjonariuszy Służby Więziennej. A wszystko za sprawą fabryki, która potrzebuje rąk do pracy.

O tym, że planowana jest rozbudowa włodawskiego ZK, informowaliśmy jako pierwsi jesienią ubiegłego roku. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, który odwiedził placówkę penitencjarną, potwierdzał wtedy, że resort rozważa taką ewentualność. Teraz zapadły konkretne decyzje. Przy Zakładzie Karnym we Włodawie powstanie nowy budynek zakwaterowania dla osadzonych.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Za mało więźniów do fabryki"

 1. piękny wałek

 2. Bonifacy Krówka | 8 kwietnia 2019 at 16:02 |

  Bo to wałek wszystkich wałków , wał nad wałami .Tylko wtajemniczeni wiedzą o co biega w tym wale 🙂

 3. Przyjmijcie do pracy zwykłych ludzi w czym przeszkoda, douczyć tak jak skazanych a i pilnować nie trzeba będzie. Tylko że płacić też. Scopak pada a więc do roboty.

 4. Bonifacy Krówka | 9 kwietnia 2019 at 16:23 |

  Zatrudnić ,,Zwykłych ludzi? a jakie to ,,zwykłe środki” miasto zainwestowało,przeznaczyło w powstanie tego zakładu by teraz tam zatrudniać zwykłych ludzi? To ,że nie zainwestowało nic to jest tylko wynikiem podejmowanych przez społeczeństwo decyzji przy urnach wyborczych podczas wyborów samorządowych i to nie tylko tych ostatnich wyborów.
  Ogarnij się zanim coś równie głupiego zasugerujesz .

  • byczek plus | 9 kwietnia 2019 at 20:29 |

   ale państwo zainwestowało i to jest wystarczający powód, aby dać pracę na terenie o jednym z największym wskaźniku bezrobocia.Twoja wiedza o samorządzie taka sobie bo samorząd nie może prowadzić działalności gospodarczej a jedynie może przez swoje jednostki prowadzić tzw. działalność usługową czyli usługi komunalne, komunikacja itp. chwatit ??
   więc proszę się nie wymądrzać 😉

   • Bonifacy Krówka | 9 kwietnia 2019 at 21:38 |

    Nie ta opcja polityczna w samorządzie by państwo dawało tu miejsca pracy.Tak macie jak sobie wybraliście .
    Teraz ja proszę nie wymądrzaj się miałeś na to miejsce i czas przy urnie wyborczej.

    • Jedna z partii politycznych przed ostatnimi wyborami faktycznie w ten sam sposób „zachęcała” wyborców do głosowania, ale jeśli sobie dobrze przypominam prezes szybko odciął się od tego typu oświadczeń. Dobrze przejrzyj Swoje archiwalne „przekazy dnia”.

  • oby tak dalej wszyscy w mundury a później w młodym wieku na emeryturę i z powrotem na rynek pracy bo dorobić trzeba…niemundurowi bez szans.

 5. Skazany ma darmową telewizję, siłownie, pracę. A zwykły człowiek musi płacić i szukać pracy aby mógł żyć. To nie tak ma być, nie tak praca tylko dla więźniów i nawet, jak ich brakuje.

 6. teraz żeby dostać prace wystarczy trafić do pierdla – liehack na polską miarę

 7. Przy urzędach też powinny być takie zakłady. Może byłby w końcu jakikolwiek pożytek

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki