WYNIKI ANKIETY DOTYCZĄCEJ POMNIKA

Zapytanie wśród mieszkańców Włodawy zostało zrealizowane w dniach 6-16 maja 2022 r. Zarządzeniem Burmistrza Miasta Włodawa w celu poznania zdania mieszkańców Włodawy w sprawie Pomnika znajdującego się na głównym placu we Włodawie w sąsiedztwie Czworoboku.

Opracowany specjalnie w tym celu formularz ankietowy można było wypełniać i składać w wyżej wymienionym terminie w Urzędzie Miasta we Włodawie Al. J. Piłsudskiego 41, ponadto formularz ankiety umożliwiający jej elektroniczne wypełnienie udostępniony został na stronie internetowej ankieta.wlodawa.eu. O zamiarze przeprowadzenia badania władze gminy informowały na swojej stronie www oraz w sposób zwyczajowo przyjęty.

Badanie miało na celu zdiagnozowanie oraz wskazanie charakteru i skalę problemu, który wystąpił w obszarze Pomnika. Dzięki zapytaniu ankietowemu wśród mieszkańców możliwe było poznanie preferencji i oczekiwań społeczności lokalnej.

Do dyspozycji respondentów oddano formularz ankietowy, który zawierał 2 pytania, które miały charakter pytań zamkniętych.

1. Czy Pani/Pana zdaniem istniejący pomnik znajdujący się w otoczeniu tzw. „czworoboku” we Włodawie powinien pozostać w obecnym kształcie w tym samym miejscu?


2. Czy Pani/Pana zdaniem istniejący pomnik znajdujący się w otoczeniu tzw. „czworoboku” we Włodawie powinien zostać zdemontowany, a na jego miejscu posadowiony nowy pomnik poświęcony tzw. „Rzeczpospolitej Włodawskiej”?

W trakcie zapytania uzyskano 680 wypełnionych formularzy ankietowych, w tym zostało 424 wypełnione w formie elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej ankieta.wlodawa.eu, natomiast pozostałe 256 zostały wypełnione w wersji papierowej.

Dane pozyskane z zapytania ankietowego po wprowadzeniu do arkusza kalkulacyjnego, zostały przeanalizowane. Analiza danych ilustrowana jest wykresem graficznym kołowym, które zamieszczane są poniżej analizowanego zagadnienia.

1. Czy Pani/Pana zdaniem istniejący pomnik znajdujący się w otoczeniu tzw. „czworoboku” we Włodawie powinien pozostać w obecnym kształcie w tym samym miejscu?

Przeważająca większość ankietowanych (468) wskazuje na niezbędność podjęcia w obszarze Pomnika znajdującego się otoczeniu tzw. „czworoboku” działań, by Pomnik nie pozostał w obecnym kształcie i w tym samym miejscu.

2. Czy Pani/Pana zdaniem istniejący pomnik znajdujący się w otoczeniu tzw. „czworoboku” we Włodawie powinien zostać zdemontowany, a na jego miejscu posadowiony nowy pomnik poświęcony tzw. „Rzeczpospolitej Włodawskiej”?

Przeważająca większość ankietowanych (434) wskazuje na niezbędność podjęcia w obszarze Pomnika działań rewitalizacyjnych polegających na zdemontowaniu, a na jego miejscu posadowienia nowego Pomnika poświęconego tzw. „Rzeczypospolitej Włodawskiej”

UM Włodawa

1 Komentarz do "WYNIKI ANKIETY DOTYCZĄCEJ POMNIKA"

 1. Były wlodawiak | 23 maja 2022 at 12:28 |

  To kurwa tłumoki spod Włodawy. Co z historia? Takie były czasy i nikt tego nie zmieni. Po co? Postawią jakieś gowno. Ludzie jesteście jednak kurwa baranami.

  • Zgadzam się

  • Ankieta pokazala jedno. Ze wszyscy maja ta sprawe daleko.Pomnik nikomu nie przeszkadzal ale garstka. … sie nudzila I zeby sie polansoawac w tv wymyslili usuniecie. Niech usuwaja mam to gdzies ale zeby w inne wazniejsze sprawy tak sie angazowali z taka zajadloscia to bylo by super.

  • ćwoku a znasz kulturę wypowiedzi, czy też do swojej matki się odzywasz

 2. Andrzej | 23 maja 2022 at 20:05 |

  Przepraszam chcę tylko się dowiedzieć co robili w czasie II wojny światowej dziadkowie tych co głosowali za zdemontowaniem pomnika upamiętniającego wszystkich żołnierzy, którzy zginęli w latach 1939 – 1945 w walce z niemieckim najeźdźcą.
  Czyżby ich dziadkowie nie walczyli z Niemcami??
  Przykro brać przykład z sąsiadów, którzy też podjęli walkę z pomnikami, ale z polskimi i tak min. w 2017r. zbezczeszczono polskie memoriały w Obwodzie Lw…., a w samym Lw… – pomnik polskim profesorom, rozstrzelanym przez Niemców w 1941 roku. Pojawiły się na nich miłe hasła: „SS” i „Smierć lachom!”.
  Brawo!!!

 3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content