Wynajem samochodu nie tylko podczas wakacji – kiedy najczęściej decydujemy się na wynajmowanie auta?

Dla niektórych wynajem samochodu jest synonimem wakacyjnej podróży lub wręcz konieczności związanej ze zorganizowaniem sobie transportu do miejsca docelowego w trakcie urlopu. Tymczasem auto można wypożyczyć przez cały rok, z wielu różnych powodów. Oto najpopularniejsze z nich.

Wynajem samochodu nie tylko podczas wakacji – kiedy najczęściej decydujemy się na wynajmowanie auta?

Dla wyższego komfortu podczas dłuższej trasy

Coraz więcej osób decyduje się na zakup aut nowych, lecz mniejszych. Modele te świetnie nadają się do miasta – łatwiej nimi parkować, spalają mniej benzyny, są łatwe w utrzymaniu. Popularne kompakty mogą się za to nie sprawdzić na dłuższej trasie: ich siedzenia nie są tak wygodne, moc sinika nie pozwala na dynamiczne wyprzedzanie, a wygłuszenie wnętrza nie jest zbyt skuteczne. Z pomocą przychodzi np. wypożyczalnia samochodów w Lublinie, w której można znaleźć pojazdy idealne na dłuższą podróż, oferujące odpowiednie właściwości jezdne oraz niesamowity komfort wewnątrz, oczywiście w stylu premium.

Gdy trzeba przewieźć nieco więcej

Wynajem firmy transportowej to nierzadko dużo większy koszt niż skorzystanie z odpowiedniego samochodu we własnym zakresie. Szczególnie jeśli podczas transportu można liczyć na pomoc rodziny czy znajomych. Auto cechujące się nieco większym przedziałem bagażowym prędzej czy później pojawia się jako konieczność do skorzystania u każdego – podczas przeprowadzki, zakupu mebli z drugiej ręki, potrzeby przewiezienia czegoś na działkę, przy transportach na budowę etc. Najtaniej i najprościej jest skorzystać z oferty wypożyczalni, gdzie nierzadko dostarczenie i odbiór auta jest możliwy pod wskazanym przez zainteresowanego adresem.

W celach biznesowych

Sporo osób prowadzi działalność gospodarczą lub pracuje dla firm, których domeną jest konieczność nieustannego przemieszczania się i spotykania z kontrahentami. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się oczywiście pojazdy flotowe, jednak nie zawsze. Jeśli mowa o szybkim przedostaniu się z jednego końca kraju na drugi, to połączenia lotnicze są wciąż bezkonkurencyjne. Czasem też wybór szybkiego pociągu do Warszawy, a następnie wypożyczenie na miejscu auta miejskiego, jest lepszą strategią niż pokonywanie długich tras za kierownicą.

Dla przyjemności

Auto można wynająć nie tylko z bardzo istotnych pobudek, ale też dla zwykłej przyjemności. Głównym motywatorem jest wtedy ciekawość, szczególnie w odniesieniu do komfortu w wyższych opcjach premium. Niekiedy konsumenci wypożyczają też konkretny model, aby odbyć nieco dłuższą jazdę próbną, niż u dealera przed zakupem. W obu przypadkach jest to zwykły test pojazdu o nieco innych parametrach niż ten, którym dysponuje się na co dzień.

Istnieje też spora grupa osób, która decyduje się na wynajem długoterminowy, bez potrzeby korzystania z auta na własność. To nowość na polskim rynku, ale ciesząca się sporym zainteresowaniem. W każdym z powyższych przypadków powód do decyzji o wypożyczeniu auta jest inny, niż tylko wakacje – warto o tych przykładach pamiętać podczas pojawiania się indywidualnych potrzeb.

Przeczytaj też: Czy w Lublinie można wypożyczyć samochód na lotnisku bez płacenia kaucji?

Skip to content