Wyjazd za granicę, a wysokie koszty leczenia

Wszyscy posiadacze Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (w skrócie EKUZ) to osoby, które mają potwierdzenie podstawowego ubezpieczenia turystycznego obowiązującego na terenie w innych krajach niż ten, z którego pochodzi. Karta tego typu może okazać się bardzo przydatna w przypadku, gdy podczas pobytu w innym kraju konieczne będzie skorzystanie z opieki medycznej w szpitalach publicznych, ale niestety nie będzie wystarczająca, jeśli pod uwagę byłyby brane placówki prywatne.

O ile w naszym kraju jesteśmy objęci podstawowym ubezpieczeniem zdrowotnym to wyjeżdżając poza jego granice kwestia ta nieco się różni. Wszystko dlatego, że świadczenia, które przysługują obywatelom Polski, które tutaj są standardem, za który nie trzeba płacić w innym kraju mogą być płatne i to niemało. Z tego względu lepiej jest pomyśleć wcześniej o odpowiedniej ochronie i wykupić ubezpieczenie z assistance https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/ dzięki czemu nie będzie trzeba się martwić o dodatkowe koszty związane z koniecznym leczeniem.

Jak wyrobić kartę EKUZ?

Schemat wyrabiania karty EKUZ jest bardzo prosty, a co najważniejsze całkowicie bezpłatny. W celu jej uzyskania przed wyjazdem za granicę należy złożyć stosowny wniosek we właściwym oddziale NFZ ze względu na miejsce zamieszkania – kartę EKUZ może i w sumie powinien posiadać każdy członek rodziny. Ubezpieczenie turystyczne i koszta z tym związane są różne, ponieważ można zdecydować się na pakiet podstawowy jak i na pakiet rozszerzony.

Niestety, ale pakiet podstawowy w wielu przypadkach nie sprawdza się za dobrze, ponieważ nie zapewnia całkowitej, odpowiedniej ochrony i z tego względu warto pomyśleć o wykupieniu dodatkowej polisy z pakietem medycznym. Podstawowe ubezpieczenie nie obejmuje np. kosztów transportu medycznego z innego kraju do Polski, który bardzo często jest drogi i przeciętny turysta często nie jest w stanie pokryć go z własnej kieszeni.

Dodatkowa ochrona to gwarancja bezpieczeństwa

Niestety, ale często można spotkać się z sytuacją, w której potencjalny turysta decydujący się na wycieczkę do innego kraju pragnie zaoszczędzić wykupując jedynie podstawowe ubezpieczenie, a niedługo później jest załamany, kiedy trzeba pokryć dodatkowe koszty leczenia bądź koszty związane z transportem medycznym. Z tego względu warto wziąć sobie do serca powiedzenie, które mówi: “Przezorny zawsze ubezpieczony” i rozszerzyć zakres pakietu medycznego.

Zmiana wielkości czcionki