Wszystkie kolory świata Katarzyny Obary

W środę, 29 listopada 2023 r., w Galerii Na Piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie odbył się wernisaż prac Katarzyny Obary. Wśród prezentowanych prac znajdują się m. in. portrety i martwa natura. Na ekspozycji można zobaczyć materiały dokumentujące osiągnięcia Katarzyny Obary w kierunku charakteryzacji i wizażu – autorskie fotografie w artystycznym makijażu i z wykorzystaniem prezentowanych elementów stylizacji – m. in. biżuterii i nakryć głowy. Szczególną część wystawy stanowi zespół czterech obrazów pod nazwą „BOGINI SŁOŃCA I BOGINI KSIĘŻYCA” będących pracą dyplomową artystki w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania. Katarzyna Obara opowiedziała o etapach powstawania prac, ulubionych technikach, zamiarach i planach na przyszłość. Publiczność serdecznie przyjęła młodą artystkę zadając wiele pytań i gratulując dotychczasowych osiągnięć.

Mimo śnieżnej pogody uczestnicy dopisali. Artystce towarzyszyła rodzina i znajomi. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych „Pasja” przy MBP Włodawa, poeci z Nadbużańskiej Frazy i inni artyści ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie, przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce-Osadzie wraz z dyrektor Renatą Holaczuk, uczestnicy bibliotecznych kursów oraz czytelnicy i przyjaciele biblioteki. Spotkanie poprowadziła Edyta Pietrzak, kierownik Działu Regionalnego MBP Włodawa.

Wiele ciepłych słów padło pod adresem młodej artystki. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Dorota Redde-Sawczuk pogratulowała artystce wspaniałych osiągnięć oraz opowiedziała o czasach, gdy Katarzyna była jej uczennicą w ZS CKR, przypominając że już wtedy wyraźnie widoczny był jej talent – już w szkole tworzyła piękne prace i brała udział w konkursach plastycznych. Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce-Osadzie Renata Holaczuk złożyła wyrazy uznania i zaprosiła artystkę, jako absolwentkę, na spotkanie z uczniami szkoły.
Bibliotekarz Biblioteki Publicznej Gminy Hańsk Agnieszka Wróbel, inicjatorka wystawy, pogratulowała artystce udanego debiutu i życzyła dalszych sukcesów na artystycznej ścieżce życia.

Natomiast na ręce dyrektor MBP Włodawa Doroty Redde-Sawczuk przekazała podziękowania za możliwość prezentacji prac, życzliwość i pomoc w organizacji wystawy. Dziękujemy wszystkim pracownikom biblioteki, którzy włączyli się w przygotowanie i realizację wydarzenia. Na wystawę prac Katarzyny Obary zapraszamy do 29 lutego 2024 r.

MBP Włodawa

Skip to content