Wszyscy czekali na PESEL

Jak wygląda procedura nadania numeru PESEL? Czy dzieci z Ukrainy będą mogły kontynuować naukę w Polsce? To główne tematy poruszone podczas spotkania władz miasta z uchodźcami z Ukrainy.

We wtorek (15 marca) w Szkole Podstawowej nr 3 uchodźcy z Ukrainy spotkali się z władzami miasta.

– Żadna osoba, która ucieka przed wojną i trafi do Włodawy, nie zostanie bez pomocy. Zaprosiliśmy Państwa na spotkanie, aby przekazać Państwu kilka istotnych informacji. Jestem przekonany, że dzięki temu łatwiej będzie Państwu przetrwać ten trudny czas – mówił burmistrz Wiesław Muszyński. Pierwszym z omawianych tematów była procedura nadania numeru PESEL uchodźcom z Ukrainy.

Aby wszystko przebiegało sprawnie, Urząd Stanu Cywilnego we włodawskim ratuszu zmienił organizację pracy. W godzinach 7:30-13:00 przyjmowani są petenci w sprawach meldunkowych i dowodów osobistych. Od 13:00 do 15:30 urzędnicy przyjmują wnioski o nadanie numeru PESEL obywatelom Ukrainy, przybyłym do Polski od 24 lutego 2022 r. w związku z konfliktem zbrojnym w ich kraju. Do wniosku należy dołączyć zdjęcie biometryczne. Można je wykonać w studiach fotograficznych przy ulicy Czworobok 7 i Rynek 19 we Włodawie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.