WSZEDŁ POD JADĄCE AUTO – MIAŁ STOPERY W USZACH

Wczoraj w Kołaczach doszło do potrącenia mężczyzny wykonującego prace porządkowe przy jezdni. 44-latek miał założone stopery w uszach i nie słyszał nadjeżdżającego pojazdu, w efekcie czego chcąc przejść na drugą stronę jezdni wyszedł wprost pod koła audi. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o zachowaniu szczególnej ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj około godzinie 10:30 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Kołacze na drodze wojewódzkiej nr 819. Jak ustalili policjanci, 44-latek z powiatu chełmskiego nagle wyszedł na jezdnię wprost pod jadący samochód osobowy marki Audi, którym kierował 27-latek z powiatu radzyńskiego. Okazało się, że mężczyzna wykonujący prace porządkowe przy jezdni  miał założone stopery w uszach i nie słyszał nadjeżdżającego pojazdu, w efekcie czego chcąc przejść na drugą stronę jezdni wyszedł wprost pod koła audi. W wyniku zderzenia 44-latek został zabrany do szpitala z obrażeniami ciała. Badanie alkomatem wykazało, że obydwaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku i apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Na drogach widzimy coraz więcej osób poruszających się pieszo czy rowerami z założonymi na uszach lub w uszach słuchawkami.

Pamiętajmy, że głośna muzyka w słuchawkach powoduje zupełne odcięcie od odbioru bodźców zewnętrznych. Nie słyszymy pojazdów, sygnału syreny pojazdu uprzywilejowanego itp. Nie tylko słuchanie muzyki, ale też wpatrywanie się w wyświetlacz telefonu jest równie niebezpieczne. Pamiętajmy, że bardzo ważne jest aby widzieć i słyszeć co dzieje się wokół nas będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Bez względu na to czy prowadzimy samochód czy idziemy pieszo warto mieć oczy i uszy otwarte. Pamiętajmy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych bez względu na to czy idziemy pieszo, czy kierujemy pojazdem, zawsze powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

Od początku czerwca br. weszły w życie nowe przepisy, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drogach. Bardzo ważną zmianą dla pieszego jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych. Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście. Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

2 komentarzy "WSZEDŁ POD JADĄCE AUTO – MIAŁ STOPERY W USZACH"

  1. dzwon !!!!!!!!!!!!chodnik-przejście BEZPIECZNE od tesco do kik,ccc,my center….gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!

  2. Stopery stoperami gorsze te klapki na oczach.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content