(W)schody Powiatu Włodawskiego 2022 rozdane

Podczas piątej już edycji powiatowych „Oscarów” (po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią i stanem wyjątkowym) laureatami zostali: w kategorii Osoba – prof. Józef Fert, w kategorii Firma – Auto-West z Włodawy, w kategorii Instytucja – Nadleśnictwo Sobibór.
Wśród nominowanych było 11 podmiotów: po trzy w kategorii osoba i firma oraz 5 instytucji. Laureatów wyłoniła Kapituła złożona z redaktorów lokalnych gazet, samorządowców i przedsiębiorców.

Nominowani do (W)schodów za 2022:
Firmy: Carstar Włodawa, Dolina Bugu Mieczysława Omelczuka, Auto-West (ECPS Group).
Instytucje: Nadleśnictwo Włodawa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie, Nadleśnictwo Sobibór, Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości we Włodawie, Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy we Włodawie.
Osoby: prof. Józef Fert, trener zapasów – Robert Lenart, artysta – Roman „Igor” Korczyński.

Wśród gości specjalnych, poza nominowanymi, był m.in. eurodeputowany Krzysztof Hetman i Marcin Romanowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz liczni samorządowcy i jeszcze liczniejsi przedsiębiorcy. Bogatą oprawę gali podkreślał specjalnie na tę okazję przygotowany film o nominowanych oraz koncert Patrycji Maik – młodej, lokalnej artystki.


To już piąta gala, podczas której w szczególny sposób dziękujemy tym wszystkim, którzy rozsławiają piękną ziemię włodawską – mówił na wstępie pomysłodawca (W)schodów Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. – Co mnie jednak najbardziej cieszy to fakt, że udało nam się powoli stworzyć markę; markę, która już wychodzi daleko poza nasz powiat i województwo. To, że ktoś został laureatem (W)schodów jest powodem do szczególnej dumy i atencji. A wbrew pozorom takich anonimowych ludzi, instytucji i firm, które robią ogrom dobrej roboty jest u nas bardzo wielu. My tylko staramy się je wydobyć i oddać im należny nasz szacunek. Właśnie poprzez te symboliczne statuetki. I naprawdę należy im się nasze zainteresowanie oraz wdzięczność za to, co dla nas robią. Zdecydowanie za rzadko jednak ich wyróżniamy. Warto dodać, że tegoroczni laureaci są wyjątkowi pod każdym względem.

1 Komentarz do "(W)schody Powiatu Włodawskiego 2022 rozdane"

 1. Klejne wielkie pieniądze idą na przejedzenie a szpital coraz bardziej tonie w długach, drogi powiatowe jedne z najgorszych w województwie. A redaktorzyna Zakrzewski wychwala powiat i starostę pod niebiosa. Tylko za co?

 2. Halo halo Pani Dyrektor | 24 lutego 2023 at 15:09 |

  Aż dziw bierze że statuetki nie dostał SPZOZ. Przecież to taka wzorowa placówka. Dostali jakieś certyfikaty ISO że o orłach nie wspomnę. Ile zapłaciliśmy jako podatnicy że balangę zorganizowaną przez Pana Starostę Romanczuka? Mamy kryzys ale w starostwie orkiestra gra do końca jak na Titanicu. Panie starosto mamy nadzieję że dobrze się Pan bawił bo to była ostatnia taka Pana impreza. Wieczór wyborczy po najbliższych wyborach samorządowych już nie będzie taki radosny. Będzie bolało…

 3. 21 wersów poświęconych nominowanym i 24 wersy poświęcone politykom. I od razu widać kogo promować mają te statuetki.

 4. W części można się zgodzić, ale czy ten “JAD POlITYCZNY ” jest konieczny.

 5. bez jadu. Był OIOM – zniszczony. Był SOR – zniszczony. Był rooming-in dla ciężarnych – zniszczony. Pediatria – zniszczona. Powiatowi włościanie niszczą po kolei kolejne podstawowe oddziały szpitala. Klepie te zniszczenia starosta z uśmiechem zadowolenia. I cisza? Za komuny – pierwszy sekretarz na zbity p….wywaliłby takiego dyrektora. Dług narasta . Zatrudnienie administracji horrendalne ilościowo. Koszty, koszty niemedyczne rosną. Zarząd z starostą to klepie. Wszyscy sie mają dobrze.

 6. 35 mln zlotych długu w Szpitalu, to teraz warto zastanowić się ile musi SPZOZ oddać na odsetki..

 7. Anty polityk | 24 lutego 2023 at 21:11 |

  W tym tonie mozna rozmawiać. Kłopoty finansowe przeżywają chyba wszystkie szpitale w Polsce i przyczyny wszyscy znamy. Dobrze by było Szanowny Rozmówco przedstawić jakieś propozycje bo widzę że temat znasz. Nie sądzę że poważne i uzasadnione wnioski pozostaną bez echa. Ale zgadzamy się sądzę że temat bardzo trudny i przerabiali go poprzednicy Starosty i Pani Dyrektor. W finale mamy ten stan. Więc pozostawmy te niskie wybiegi polityczne bo niczemu to nie służy.

  • Co strach cię obleciał że stracisz stołek? Po to cię wybrali żebyś dobrze zarządzał między innymi szpitalem. Umiesz brać pieniądze to pokaż że potrafisz.

  • Błahaha | 3 marca 2023 at 12:42 |

   Pani dyrektor od kilku lat pobiera emeryturę i świadczy pracę. Skoro niema wyników to społeczeństwo ma prawo zastanawiać się czy powinna dalej świadczyć pracę na tym stanowisku. Odbieranie społeczeństwu prawa do oceny osób publicznych jest nieuprawnione.
   Oczekujesz propozycji pierwszą masz powyżej.

 8. Lepsze to, niż finansowanie dworków i innych nieruchomości z ,,naszych” pieniędzy!

 9. Przerost administracji i arogancja zarządzających to sedno problemów.

 10. Głównym problemem jest złe zarządzanie szpitalem. Brak komunikacji z pracownikami, ciągłe konflikty, zbyt duże zatrudnienie zwłaszcza w administracji ( która jest jeszcze faworyzowana). To wszystko generuje koszty.Zamykanie kolejnych oddziałów ( często w wyniku konfliktów) powoduje coraz mniejsze finansowanie z NFZ. Olbrzymie zadłużenie generuje też coraz większe odsetki( pewnie już grubo ponad 1,5 mln zł). Przegrane procesy z personelem ( kolejne kilkaset tys.). I do tego zero pomocy z powiatu. Efektem końcowym będzie upadek szpitala wraz z powiatem( który będzie musiał spłacić dług). Obym się mylił.

 11. nie mylisz sie . Romanczuk to klepie. I trzyma ten układ. Doprowadzą do ruiny niebawem

 12. Anty polityk | 26 lutego 2023 at 20:04 |

  Do Anonim z 25.02.23.godz.11.34. Nic nie słychać aby emerytury były zagrożone, a to stołek dla każdego.

 13. Jacku, drogi Jacku, co Ty tutaj robisz?

 14. Jakiego pokroju są lokalni partyjni działacze na samorządowych posadkach takie są min. lokalne imprezy.

 15. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content