Wolontariusze pomagają w budowie Hospicjum we Włodawie

Hospicjum we Włodawie gości kilkudziesięciu wolontariuszy z całej Polski, którzy przyjechali tu po raz kolejny z całej Polski, aby pomóc w budowie nowego budynku przy ulicy Pancerniaków.

– Nasi wolontariusze to uczestnicy programu edukacyjnego Liga NGOs – wyjaśnia Michał Owczarski z Fundacji Życie, który jest organizatorem programu. – W tym roku dzielimy nasz wakacyjny czas pomiędzy budowę hospicjum włodawskiego a pomoc przy remoncie budynku hospicjum w Łabuńkach k. Zamościa. Oczywiście czas spędzany tutaj to nie tylko praca. To również możliwość lepszego poznawania się ludzi, nawiązywania kontaktów między organizacjami pozarządowymi, a także nieco odpoczynku w pięknej okolicy.

Wolontariusze wykonują prace społecznie, pracując przez tydzień. Wykonują prace porządkowe, ogrodowe, malują ogrodzenie, a także pod nadzorem Prezesa Hospicjum Pana Andrzeja Puchali w ruch poszły narzędzia budowlane.

– Hospicjum to ważna sprawa – przekonuje Jacek Klimczak z Fundacji Życie. – Chcielibyśmy dołożyć naszą cegiełkę do budowy tego dzieła. Jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy latami, krok po kroku tworzyli tutejsze hospicjum. Do zrobienia zostało naprawdę niewiele, aby to miejsce stało się prawdziwą oazą nowego życia. W ramach Ligi NGOs mamy tu już trzeci turnus wolontariatu, ale mamy także szersze plany wsparcia hospicjum. Niebawem o tym poinformujemy mieszkańców Włodawy i województwa lubelskiego.

Liga NGOs to aktywizujący program społeczno-edukacyjny dla osób związanych z organizacjami pozarządowymi oraz dla tych, którzy chcieliby bardziej niż dotychczas zaangażować się w życie społeczne. Jednym z elementów programu jest wspólny wolontariat na rzecz wybranych inicjatyw społecznych.  Kolejna edycja Ligi NGOs rozpoczyna się jesienią. Program sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

1 Komentarz do "Wolontariusze pomagają w budowie Hospicjum we Włodawie"

 1. Dziewczyny z młotem i kilofem i facio kierownik robót ;P

 2. Pic na wodę.Wszystko pod publikę.

  • Nie prawda. Bardzo ciężko pracowali i to za darmo! włodawiacy siedzą na du… i czekają i czekają. Brawo Fundacja Życie

 3. A czy mazurkowa z sasinem70 pomagali

 4. Jak swoi to pomogą

 5. Kasa z Włodawy poszła na hospicjum pod Warszawą.

 6. I hate Seneka | 1 sierpnia 2021 at 18:50 |

  Kryminał we Włodawie za kilkadziesiąt milionów to są pieniądze ale dla chorych niema, taka rzeczywistość już od lat. Która to już rocznica budowy – 20,25? Smutne. Ale dla Wolontariuszy wielkie brawo i dziękuje 🙂

 7. Naprawdę biedny | 1 sierpnia 2021 at 21:00 |

  A mało to “przedsiębiorców” nowobogackich itp. we Włodawie co mogliby i powinni wesprzeć tą inwestycje, bo i im kiedyś zdrowie siądzie…

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.