Wójtowie z lubelskiego też się wkurzyli na rząd

Nie tylko prezydenci i burmistrzowie narzekają na podział rządowych pieniędzy dla samorządów. Oburzeni są też wójtowie i starostwie.

– Wyszło na to, że premier Mateusz Morawiecki, który chce uchodzić za poważnego szefa państwa, ogłosił konkurs na projekty, w ramach którego zwycięzcami mogły być jedynie te ośrodki, w których wiodącymi samorządowcami są ludzie PiS – ocenia starosta włodawski Andrzej Romańczuk z PSL.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku jego powiat skierował do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trzy wnioski o dofinansowanie projektów wartych ponad 16 mln zł. Wśród nich było utworzenie domu dziecka. Żaden z tych wniosków nie przeszedł.

To już kolejne rozdanie środków z RFIL, w którym – zdaniem wielu samorządowców – premiowane są gminy, powiaty i miasta rządzone przez PiS, lub gdzie władza sympatyzuje ze Zjednoczoną Prawicą. Przeciwko temu wystąpił np. prezydent Lublina z PO, ale dołączają do niego wójtowie i starostowie.

– Niestety tak się dzieje także w ramach innych programów. A przecież nie może być tak, aby przez polityczne sympatie wójta karana była cała gminna społeczność – narzeka Paweł Kołtun (PSL), wójt gminy Stary Brus.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Wójtowie z lubelskiego też się wkurzyli na rząd"

 1. włodawiak | 15 kwietnia 2021 at 21:21 |

  O jaki Romanczuk zaskoczony przecież mogł dogadać się z Pisem tak jak w Chelmie i tam kasa płynie. A tak PiS go wydudka wspólnie z SLD

 2. tak się wkurzyli ze juz tylko czarny dym unosi się urzędami gminnymi.

 3. Nie martwcie się Andrzej ma w zapasie Niemców oni nie dadzą go zatopić. Jeszcze zobaczycie jak ściągnie tu fabrykę mercedesa.

 4. Biedny Andżej! Coś się ostatnio pogubił. Sen o mandacie poselskim szybko się skończył i chyba jeszcze w szoku jest! Chce rządzić za RZĄDOWE pieniądze i sprzątać jezioro rękami OSP. Na sesji powiatu nawet już na pytania nie odpowiada. A problemów jest dużo zwłaszcza w szpitalu.

 5. starosta pieniądze dostanie po skończeniu remontu ,,betonówki” …..

 6. Wiecie na kogo oni powinni być wkurzeni?Na ludzi którzy na nich głosowali .Przecież to przez nich teraz gminy/powiaty/miasta nie dostają kasy od państwa:)

 7. Trzeba będzie zaniechać oddawania na nich głosy. Psl i sld czas na emeryturkę i tę obniżoną za zdradę państwa Polskiego.

 8. Nie głosuję na komunistów, dlatego nigdy nie zagłosuję na pis …

 9. Pisiorki nie ośmieszajcie się. Nigdy nie bedziecie już rządzzić we Włodawie i w powiecie

 10. Wlodawianie | 20 kwietnia 2021 at 21:01 |

  To nie jest tak że pisiory nie dają kasy Romanczukowi czy wojtowi. Czy na prawdę nikt nie rozumie że pisiory nie daja publicznych pieniedzy NAM – obywatelom kazdego sortu ktorzy w wolnych wyborach nie wybrali pis?

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content