Wody w Jeziorze Białym ubywa. “Uważnie obserwujemy poziom wody we wszystkich zbiornikach pojezierza”

Nad Jeziorem Białym chcą przesuwać pomosty w głąb akwenu, bo przy plaży zrobiło się dramatycznie płytko

Jeden z najczystszych akwenów Lubelszczyzny, Jezioro Białe koło Włodawy, cały czas traci wodę. Ubywało jej już latem, ale co roku jesienią jej poziom nieco się podnosił. Teraz, po bezśnieżnej zimie, wyraźnie widać, że jest jej mniej.

– Uważnie obserwujemy poziom wody we wszystkich zbiornikach pojezierza – mówi Dariusz Semeniuk, wójt gminy Włodawa. – Jednak Białe ma największe lustro wody i najbardziej odsłonięte plaże, przez co łatwo obserwować wahania jej poziomu. A widać je gołym okiem na słupach pomostu na górnej plaży.

Promenada i szeroka na ponad 10 metrów piaszczysta plaża to wizytówka Okuninki. Czysta woda i piasek to latem najlepszy wabik, który przyciąga letników z całej Polski. Ale wody ubywa.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Wody w Jeziorze Białym ubywa. “Uważnie obserwujemy poziom wody we wszystkich zbiornikach pojezierza”"

 1. Gdyby przy moście do Orchówka, przy zbiorniku, zbudować stopień wodny np 150 cm wysokości z przepływami dla ryb, to podniósłby się poziom wody w Tarasience. Zmniejszyłby się odpływ wody z J. Białego. Dawne melioracje ograniczały się do osuszania. Gomułkowska idee fixokazała się skuteczna. Krowie Bagno, Poleski Park Narodowy cierpią na deficyt wody. Tak niewiele, zapora na Wlodawce. Pod rozwagę zamiast fałszywie pojętej tolerancji.

  • Ja prdole a co ma tolerancja i Twój stosunek do niej do ubywania wody w BIałym? Musisz ten polityczny bełkot wplatać gdzie tylko się da?

 2. czytelniczka | 2 marca 2020 at 18:52 |

  Moi drodzy! Proszę się tym nie martwić, gdyż turyści w lecie dosikają i stan się wyrówna. Buahahaha!!!

 3. Jak długo jeszcze miasto będzie tolerować stan parkingu przy przychodni? Jak widzisz p. Prdolę tolerancja ma zastosowanie wszędzie. Tę żółte błoto i dziury po prostu nie są do polerowania. Ale to na marginesie. A co sądzisz anonimowe o zaborze na Włodawce? Lokalizacja to sprawa do ustalenia. Niestety nie powiedziałeś co o tym sądzisz, tylko jprdlę. To malo

 4. Nie da się tolerować tej żółtej wody i błota i dziur w tym co to niby jest nawierzchnią. Chodzi nadal o teren przy przychodni. Wiem daleko od ratusza, a wszyscy zdrowi, młodzi i bogaci.
  Ps, poprawiam, nie polerowania, a tolerowania, taka literówa

 5. Nic nie powiem miernoto intelektualna bo się na tym nie znam. Musisz lubić ten przeciąg między uszami skoro skoro w każdym poście musisz wpleść ten politycznu bełkot o tolerancji.

 6. Faktycznie “droga”/parking przy żółtej przychodni to tragedia ale co do tego ma miasto? Ta działka to teren należący do Starostwa a nie Miasta. Wiesio i Mario nie widzieli problemu przez 8 lat a teraz wszystko jest złe i źle 🙁

 7. Wsie marginalizowane | 3 marca 2020 at 22:23 |

  Panie wójcie może w końcu zajmie się Pan czymś innym niż obserwowanie wody. Inwestycje to tylko Orchówek, Różanka i Żuków (ostatnio w łaskach ze zrozumiałych dla Pana względów). Oj będzie ciężko odchodzić po jednej kadencji.

  • wyborca | 4 marca 2020 at 16:27 |

   nigdy nie będziesz wójtem a obecny został, czy będzie dłużej o tym zdecyduje większość w demokratycznych wyborach.

 8. Anonim 19.28 z 3. 03.20 nie znasz się, a na obrażanie się znasz? Jak się nie znasz to nie zabieraj głosu. Jaki ja polityczny bełkot uprawiam? Starostwo? Dobra, ale w granicach miasta, to UM mógłby do Starostwa wystąpić. Tak trudno? W subtelności kompetencyjne się bawisz, a co do meritum?

 9. wtymsęk | 4 marca 2020 at 15:44 |

  Anonim 20.12
  Powiem tak już 4 lata rządzi Andrew&co i jakoś popslrawy nie widać w tym błotku.
  Ale dobrze, nie o to chodzi.
  Tak piszesz bezinteresownie, obraźliwie do mnie. A może interesownie. Daj sobie spokój. Nic do Ciebie nie mam, a poglądy i uwagi na przynajmniej niektóre tematy mam prawo wyrazić i nie narażać się na inwektywy tolerancyjnych inaczej.

 10. A może by tak przynajmniej pomalować molo na Białym, bo się rozsypie i nie będzie czego przesuwać w głąb akwenu.

  • słabo znasz się na drewnie. malując zamykasz możliwość “oddychania drewna” a to spowoduje szybkie murszenie

 11. Podobno trzeba udrożnić przepływ wody z jeziora czarnego,który uzupałniał zasoby wody w J. Białym. Zapora na wlodawce jak najbardziej.

 12. Tradycyjne wartości na kocia lape | 7 marca 2020 at 16:45 |

  Gdzie kupię wódkę na wesele w dobrej cenie?

 13. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content