Woda i ścieki bez zmian

Sześć uchwał podjęli radni Gminy Włodawa podczas ostatniej sesji. Wszystkie zaakceptowano jednogłośnie. W zapytaniach mówili głównie o naprawie dróg i oświetleniu, ale także o wodzie i ściekach, Internecie oraz o wymianie praw jazdy.

Zmiany w budżecie

Wśród podjętych na sesji uchwał znalazła się m.in. uchwała w sprawie zmian w budżecie na 2015 rok, gdzie o 35 tys. zł zmniejszono kwotę na opracowanie dokumentacji na drogę w Stawkach (na tzw. Wygon) i przeznaczono ją na wykonanie zjazdów: z drogi wojewódzkiej na drogę gminą w Szumince (25 tys. zł) oraz na zjazdy na osiedlu Za Rojem w Susznie (10 tys. zł). Zmieniono także przeznaczenie funduszu sołeckiego w Sobiborze Stacji: pieniądze przeznaczone na zakup budynku na świetlicę skierowano na zakup świetlicowego sprzętu. Uchwalono program współpracy gminy Włodawa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2016 rok. Na zadania zlecone dla organizacji pozarządowych przeznaczono 72 tys. zł. W trakcie dyskusji przed podjęciem uchwały radny Leszek Pawluk zaproponował, aby 20 tys. zł, z tej kwoty, przeznaczyć w 2016 roku na sport (w 2015 roku było to 10 tys. zł), a 51 tys. zł na dziecińce (było 31 tys. zł). Podobnego zdania był radny Dariusz Makarewicz.

Drogi i oświetlenie

W punkcie zapytań i interpelacji, jak niemal na każdej sesji, było głównie o drogach i oświetleniu gminy. Naprawy dróg w swoich miejscowościach domagali się m.in. radni: Mirosław Kaliński – w Szumince, Bogusław Wieliczko – w Różance (konkretnie naprawy uszkodzonej studzienki kanalizacyjnej na drodze), Waldemar Polkowski – w Susznie, Leszek Pawluk – ul. Sikorskiego w Orchówku, Artur Zalewski – w Stawkach, Bogdan Wysocki – w Korolówce oraz Małgorzata Kozakiewicz – ul. Wspólnej i Świerkowej w Susznie. Z kolei oświetlenie szwankuje lub nie działa w ogóle na ul. Nadbużańskiej, Dąbrowskiego i Leśnej w Orchówku oraz na os. Za Rojem w Susznie. Z innych interpelacji warto wspomnieć m.in. tę radnego Andrzeja Sakowicza o przystanek w Krasówce i radnej Małgorzaty Kozakiewicz w sprawie większej ilości tabliczek na ulicach w Susznie – oba tematy mają być załatwione wiosną.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia

1 Komentarz do "Woda i ścieki bez zmian"

  1. Brawo Gmina, miasto powinno sie od was uczyc szanowiania obywateli. Wstyd dla rzadzacych miastem, nieudacznicy.

  2. A za co te brawa??? W mieście też nie było podwyżki za wodę i ścieki. Za to u nas jest woda ze ściekami najdroższa w Polsce i chętnie się przyłaczymy do miasta, ponoć ma to nastąpić i za to brawa dla miasta. A gmina zachowuje się jak w agoni zero inwestycji zjazdy z dróg.

  3. Szanowny XYD jak masz za duzo pieniedzy to ci to nie przeszkadza. Jak w tzw.gospodarstwie domowym sa dwie osoby majace dochod to tez jest roznica jak jest jedna osoba, ktora nie wie czy zrobic oplaty czy wykupic leki. Czy masz pojecie jak wogole zyja wlodawiacy chyba nie.

  4. Panie Muszyński Panie panasiuk gdzie jest poczekalnia dla dzieci na dworcu??

  5. Do Ja. Cóż nie zarabiamy za dużo i jest nas 5 w domu dwoje zarabia więc woda zimna nas rujnuje w gminie włodawa więc nie rozumiem tego Twojego zachwytu nad gminą dobrze że radni teraz galop GZK zatrzymali

  6. woda ze ściekami w Orchówku 16 zł za m3. Wielkie brawa dla Wójta

  7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki