Włodawski skatepark już zachwyca

Miłośnicy ekstremalnej jazdy na deskorolce i rolkach zyskali swoje miejsce, gdzie będą mogli rozwijać swoje pasje i talenty. Zakończyła się bowiem budowa włodawskiego skateparku.

– Zakończyliśmy długo oczekiwaną przez młodych mieszkańców miasta inwestycję. Dzieci i młodzież zyskały kolejne miejsce do aktywnego wypoczynku. Jestem przekonany, że nowy obiekt pozwoli im rozwijać swoje pasje i talenty. Obiekt jest ogólnodostępny i już teraz można z niego korzystać. Oficjalne otwarcie planujemy na wiosnę. – mówi Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Skatepark powstał na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Jest wykonany w technologii betonowej, wśród dostępnych przeszkód są m.in.: grindboxy, rampy i poręcze. Powstała też strefa dla najmłodszych, gdzie pod okiem rodziców mogli oni stawiać pierwsze kroki w nauce jazdy na rolkach, deskorolce czy hulajnodze. Pojawiły się także elementy małej architektury, jak ławki, kosze na śmieci, parking rowerowy i tablice informacyjne z regulaminem korzystania z obiektu. Teren jest oświetlony i monitorowany. Nie zabrakło również nowych nasadzeń drzew i krzewów.
Dodatkowo dzięki współpracy z LGD „Poleska Dolina Bugu” przy skateparku powstał tzw. pumptrack.

Wartość zadania „Budowa skateparku wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie” to 1 529 100,00 zł. Uzyskane przez miasto dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 400 00000 zł. Natomiast „Budowa ogólnodostępnych pumptracków modułowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie” kosztowała 190 648,00 zł. Na ten cel miasto również pozyskało środki zewnętrzne w kwocie 121 309,00 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Przypominamy, że na terenie skateparku i pumptracku znajdują się tablice z regulaminem korzystania z obiektów. Zgodnie z którym każdy korzystający z obiektów powinien posiadać kask ochronny oraz ochraniacze. Osoby niepełnoletnie powinny korzystać z obiektu pod opieką rodziców/opiekunów prawnych.

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem korzystania z nowo wybudowanych obiektów oraz jego przestrzeganie.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Włodawski skatepark już zachwyca"

 1. kiedy chodnik do CCC, KiK itd….???? bezpiecznie czy rozrywkowo …

 2. Martwi mnie tylko że tak małe wsparcie zewnętrzne jedynie 400 tys zł, a ponad 1.5 mln z budżetu miasta.

 3. Super miejsce dla młodzieży:)

  • Miejsce ciekawe tylko jak się do niego dostać od strony ul. Sierpińskiego, po ostatnich opadach deszczu przed Skateparkiem powstała potężna jama z błotem, szkoda że nikt nie pomyślał o chodniku.

 4. księgowy z wólki | 29 października 2023 at 22:13 |

  PÓŁTORA MILIONA ….TO WARTOŚĆ OCIEPLENIA BLOKU MIESZKALNEGO ALBO BUDOWA PIĘIU DOMÓW RODZINNYCH ….CZYŻBY????

 5. obserwator i płlatnik podatków | 30 października 2023 at 17:16 |

  A kiedy wiata przystankowa lub budyneczek z praw3dziwą toaletą, oknami itp. Wstyd dla radnych miejskich i pana Burmistrza Podobno braku8je pieniędzy – pomyślcie o ludziach starszych dojeżdżających do lekarza i dzieci do włodawskich szkół
  Wstydzcie się włodarze miasta !!!!!!!!!!!!!

 6. Dlaczego biuro Pani Pawłowskiej jest nieczynne? Tak pisała na swoich plakatach że kocha Włodawę a teraz co? Przypominam że kadencja zgodnie z decyzją Prezydenta jeszcze trwa a posłowie pobierają diety. Rozumiem że Pani Pawłowska obraziła się na wynik wyborów i już nas nie lubi. Ot kwintesencja odchodzącej władzy.

 7. Zamiast cieszyć się, że mamy fajny skatepark, narzekania i złośliwości. Mistrzostwo: po włodawsku! Jak wam nie wstyd!

 8. Z innej beczki, jak wg Was potoczy się romans polityczny burmistrza i zastępcy?

 9. Dziękuję wszystkim, którzy zapalili dziś znicz pod starostwem i szpitalem. Za każdym zniczem stoi co najmniej kilka osób bo z rozmów z mieszkańcami wiem że nie wszyscy mogli się włączyć bo “a jak ktoś zobaczy?” To dowód że jest nas bardzo dużo i że możemy powalczyć o szpital! Najważniejsze że pokazaliśmy swoje niezadowolenie. Teraz możemy planować kolejne działania bo niestety nie sądzę by pani dyrektor i pan starosta nagle zmienili podejście do szpitala. Działamy!

  • Państwo takimi działaniami niszczycie szpital. Znicze to trzeba zapalić ale pod siedzibą NFZ. Wszystkie szpitale powiatowe mają kiepską kondycję. A już marszałkowskie fatalną. W naszym szpitalu jest dobra opieka i tyle.

 10. Brawo Włodawa! Szkoda tylko że nie wszystkim wystarczyło odwagi aby zapalić znicza. Przy urnie też wam zabraknie odwagi? W poniedziałek zobaczymy pewnie ciekawy artek w nowym tygodniu na ten temat napisany przez Waldemara ze starostwa.

 11. Błazeństwa!

 12. W wolnym kraju, każdy może i powinien wyrażać swoje niezadowolenie.
  Forma protestu to już insza inszość.

 13. Oczywiście, że każdy może swoje niezadowolenie wyrazić ale ta forma jest błazeństwem. Pracuję w Biedronce a nie w starostwie

  • najfajniejszy jest gość który wieczorem stawia a rano zbiera znicze bo tam pracuje. ot czasy.

 14. Słabo nagłośniona akcja i dlatego taka niska frekwencja zniczy..Jak dziś mijałem miejsce akcji ,to przyszło mi na myśl ,że ktoś umarł pod szpitalem .

 15. Nooo, zachwyca, ale zobaczcie akcje znicz na stopniach Starostwa.

 16. A ja jeszcze o skateparku obok którego przechodziłem wczoraj ok 18.00. Ciemności egipskie, sporo osób, odgłosy różne, nawet takie jak spod budki z piwem. Czyli co z godzinami otwarcia, oświetleniem?

 17. Palenie zniczy czy wieszanie klepsydry w miejscach innych niż to jest w zwyczaju jest słabe,protestować to jedno a deptać tradycję to już co innego. Znicze należało zapalić w innym miejscu,ale do tego trzeba mieć dobre wzorce,których zabrakło

 18. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content