Włodawska młodzież we Włoszech

Kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego wróciła z dwutygodniowych praktyk we Włoszech. Uczniowie przywieźli nie tylko ciekawe pamiątki i piękne wspomnienia, ale przede wszystkim bagaż doświadczeń z pracy w tamtejszych firmach i przedsiębiorstwach.

ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie od kilku lat organizuje dwutygodniowe praktyki zagraniczne uczniom. Jest to już stały element edukacji, dzięki któremu Modrzacy zdobywają nowe umiejętności i doświadczenie, podpatrują jak funkcjonują firmy w innych państwach, co je łączy z przedsiębiorstwami w naszym kraju, a co je różni. Na zakończenie praktyk uzyskują certyfikat, który potwierdza ich kwalifikacje i który honorowany jest przez wszystkie firmy z danej branży na terenie Unii Europejskiej. Dzięki temu, naszym absolwentom łatwiej będzie znaleźć pracę nie tylko w Polsce, ale również w innych państwach.

W ramach minionego już turnusu praktyki we Włoszech odbyło łącznie 38 uczniów z technikum gastronomicznego, samochodowego, informatycznego oraz budowlanego.

Uczniowie z klasy gastronomicznej w przydzielonych hotelach pracowali w kuchni, na serwisie oraz uczyli się obsługi baru. Byli bardzo chwaleni przez Włochów za postawę i umiejętności. Udowodnili, że fantastycznie radzą sobie z przygotowywaniem potraw oraz ich serwowaniem, a także z pracą na serwisie i w barze. Popisali się również znajomością języka angielskiego.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

Skip to content