Włodawianko – skorzystaj z bezpłatnych badań!

W niedzielę 13 czerwca mieszkanki Włodawy będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach miejskiego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi.

Rak piersi jest główną przyczyną zgonów kobiet po 35 roku życia. Większości z nich udałoby się uniknąć gdyby choroba została wykryta odpowiednio wcześnie. Tymczasem program wczesnego wykrywania raka piersi finansowany przez NFZ obejmuje jedynie badania kobiet w przedziale wiekowym 50-69 lat. Dlatego też w trosce o życie i zdrowie mieszkanek Włodawy władz miasta przygotowały „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi wśród mieszkanek Włodawy na lata 2020-2024”.

– Z bezpłatnych badań w ramach programu mogą skorzystać kobiety w wieku 39-49 lat, które wcześniej nie leczyły się z powodu nowotworu piersi. Głównym kryterium kwalifikacji do wzięcia udziału w programie jest rok urodzenia i zameldowanie na pobyt stały we Włodawie. W ramach programu poza badaniami mammograficznymi, przewidziane są m.in. szkolenia z zakresu samobadania piersi wraz z edukacją zdrowotną kobiet. Uczestniczki programu, u których zostaną wykryte niepokojące zmiany będą kierowanie na leczenie do świadczeniodawców posiadających umowy z NFZ – wyjaśnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Badania prowadzone będą 13 czerwca 2021 r. Na parkingu Urzędu Miejskiego we Włodawie stanie mammobus Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Marmed ze Świdnika. Z bezpłatnego badania mogą skorzystać kobiety urodzone w latach 1977-1982. Zapisy na badania przyjmowane są telefonicznie od poniedziałku do soboty pod numerami telefonów 723 351 002, 723 351 003 w godzinach 8:00-18:00. Na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty!

3 komentarzy "Włodawianko – skorzystaj z bezpłatnych badań!"

  1. obywatel | 29 maja 2021 at 17:45 |

    W dobie PLANDEMI COVID-19, telefonicznie będzie szybciej i bezpieczniej

  2. Po co Burmistrz robi takie akcje? To przecież nie Jego kompetencje. Starosta jest odpowiedzialny za włodawska służbę zdrowia i to On rozwiązuje jej bolączki i problemy. Wszystko inne to zwykle działania pozorowane!

  3. A starosta co zrobił w tej kwestii, kiwnął choć palcem w bucie? Nie, nic!

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content