Włodawianie szczepią się na potęgę

Około 500 osób zaszczepiło się w ciągu czterech dni w uruchomionym 4 maja dodatkowym punkcie szczepień. Nie wszyscy to włodawianie. Wiele osób przyjechało z innych miast Polski specjalnie do Włodawy, aby szybciej zaszczepić się przeciw COVID-19, a co ważne przyjąć wybraną przez siebie szczepionkę.

Ten dodatkowy punkt szczepień został uruchomiony w przychodni przyszpitalnej (duży żółty budynek przy ulicy Piłsudskiego we Włodawie, w którym mieszczą się m.in. gabinety lekarskie) na zlecenie wojewody lubelskiego, po to, aby przyspieszyć szczepienia i rozładować kolejki. Zapisy rozpoczęły się pod koniec kwietnia. Rejestrować można się przez Internet i telefonicznie pod numerem 508-767-074, codziennie między godziną 8 a 15. Miało w nim być szczepionych dziennie minimum 200 osób. Aż tylu chętnych nie ma, ale wynik i tak chyba nie jest zły. 4 maja, czyli pierwszego dnia funkcjonowania punktu, zaszczepiło się w nim 120 osób. Tyle samo szczepień wykonano dzień później. W czwartek, 6 maja zaszczepiono 150 osób i około 100 kolejnych w piątek. Wśród pacjentów byli mieszkańcy całego powiatu, ale też wiele osób z innych miast: z Warszawy, Łodzi a nawet z województwa pomorskiego. Niektórzy skorzystali ze szczepienia we Włodawie będąc na majówce u bliskich, ale byli tacy, którzy specjalnie przyjechali do Włodawy, aby przyjąć szczepionkę, bo tu po zarejestrowaniu się nie muszą czekać wielu dni na termin szczepienia, a co najważniejsze nie muszą stać godzinami przed punktem w kolejce po przyjęcie dawki. Mogą też sobie wybrać preparat firmy, który chcą przyjąć.

– Ludzie najchętniej szczepią się preparatem firmy Pfizer lub Moderna. Dużo osób pyta również o szczepionkę Johnson&Johnson dlatego, że jest ona jednodawkowa. Wystarczy jedna wizyta w punkcie szczepień, aby mieć szczepienie za sobą i spokojnie planować wakacyjny wyjazd. Niestety preparatu tej firmy nie otrzymujemy – mówi Agnieszka Kuryluk, ratownik medyczny z włodawskiego szpitala.

W czwartek pani Beata, pedagog z Włodawy przyjmowała już drugą dawkę. Pierwszą zaszczepiła się w lutym. Wystąpiły u niej objawy poszczepienne, ale wolała je przejść niż zachorować na COVID-19.

– Uważam, że trzeba się zaszczepić dla siebie i dla innych – tłumaczyła nam z kolei pani Anna ze Starego Brusa.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Włodawianie szczepią się na potęgę"

  1. xD

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.