Włodawa ulży przedsiębiorcom

Ostatnią (29 stycznia) sesję Rady Miejskiej we Włodawie zdominowały sprawy związane z pomocą lokalnym przedsiębiorcom w dobie pandemii. Radni zwolnili z podatku od nieruchomości firmy, których płynność finansowa ucierpiała przez covidowe obostrzenia. Według szacunków ratusza skorzysta z tego ok. 100 przedsiębiorców, a dochody miasta zostaną uszczuplone o ok. 60 tys. zł.

Sesja przebiegała spokojnie, bez sporów, prawie bez pytań, a wszystkie uchwały i sprawozdania przyjęto jednogłośnie.

Radni podjęli m.in. dwie uchwały, które przyniosą ulgę lokalnym przedsiębiorcom. Pierwsza dotyczyła przedłużenia terminu płatności rat podatku od nieruchomości wskazanym grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. Druga zaś – wprowadzenia zwolnień z podatku od nieruchomości gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, wskazanym grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z koronawirusem.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Włodawa ulży przedsiębiorcom"

  1. Ciekawy jestem o ile zostały uszczuplone dochody miasta poprzez brak opłat za parkingi nad jeziorem Białym w 2020roku… turyści przyjechali za darmo zaparkowali,nasikali do jeziora,zostawili swoje smieci i wieczorem w niedzielę odjechali… władzom polityki pogratulować.opłaty za śmieci wzrosły, płacimy za turystów.

  2. Co ma miasto do białego? Pała z wosu. Zanim zaczniesz pisać swoje mądrości uzupełnij braki w elementarnej wiedzy.

  3. Z wiedzy o społeczeństwie pały nie miałem, za to radnym dał bym pałę za aktywność, przecież można było zdobyć dodatkowe fundusze. Ja jadąc do większych miast prawie zawsze płaçę za parkingi,czasmi fotoradary…ale gmima bogata…tylko z ludzi skrajnie ubogich kasować po 16 zł za śmieci. Nie ma pracy,dla zwykłych ludzi,ale za to dla więźniów powstają inwestycje milionowe.
    Pała, pała,pała !!!

    • Napisze prosto bo widzę że masz problem z odczytaniem prostych komunikatów. Okuninka i jezioro Białe to teren GMINY WŁODAWA. Miasto czyli GMINA MIEJSKA WŁODAWA nie ma na ten teren żadnego wpływu. Zamiast się kompromitować pisaniem głupot zadzwoń do Pana Wójta i porozmawiaj z nim o tym.

  4. Białego to z wielkiej litery się zaczyna raczej bo to nazwa. I też pała.

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content