Włodawa, projekt Stowarzyszenia LEPSZE JUTRO w Konkursie TESCO

Do 4 kwietnia klienci sklepów Tesco będą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. Do finału dostało się aż 410 organizacji, które otrzymają łącznie 750 000 zł.  Wśród finalistów znalazł się projekt Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym LEPSZE JUTRO z Włodawy.

Projekt „Kreatywne dzieci – półkolonie artystyczne dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży” skierowany jest do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z terenu powiatu włodawskiego. W ramach projektu w okresie wakacyjnym planuje się realizację dwutygodniowych półkolonii dla dzieci i młodzieży z orzeczeniem o niepełnosprawności z terenu powiatu włodawskiego. Celem projektu jest wsparcie uczestników w rozwijaniu ich pasji i talentów artystycznych podczas zorganizowanego wypoczynku letniego.

Od 8 marca do 4 kwietnia potrwa głosowanie na najlepsze projekty nadesłane do programu „Decydujesz, pomagamy”. Spośród prawie siedmiuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 410 finalistów, którzy powalczą o 145 grantów. W programie biorą udział organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które do 5 lutego, za pomocą internetowego formularza, przedstawiły swój pomysł na wspieranie lokalnych społeczności i zmianę najbliższego otoczenia. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 145 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. Teraz mieszkańcy danego regionu wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.              

Każdy może wziąć los w swoje ręce i oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności.  Zasady głosowania są bardzo proste – w każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami.  W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na realizację.

Liczymy na Wasze poparcie w głosowaniu.

Na nasz projekt można głosować w sklepach TESCO:

  1. we Włodawie, ul. Korolowska 27, 

  2. w Parczewie, ul. Harcerska 26, 

  3. w Terespolu, ul. Wyszyńskiego 3-5, 

  4. Międzyrzecu Podlaskim, ul. Nadbrzeżna 2

Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Bardzo prosimy o wsparcie!

Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana w po 17 kwietnia 2017  na stronie: www.tesco.pl/pomagamy., tam też znajdziecie szczegółowe informacje o programie „Decydujesz, pomagamy”.

Zmiana wielkości czcionki