Włodawa pomaga Ukrainie. Dary do Lubomla zawiózł burmistrz

Lubelskie samorządy wspierają miasta w ogarniętej wojną Ukrainie. Kilka transportów z pomocą dotarło za wschodnią granicę z Włodawy. Z darami do zaprzyjaźnionego Lubomla pojechał osobiście burmistrz nadbużańskiego miasta.

Zbiórkę darów, które miały trafić na Ukrainę, zorganizowano tuż po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Zaangażowali się w nią mieszkańcy, instytucje, szkoły czy parafie. Wsparcie docierało także z zagranicy. Dzięki zaangażowaniu byłej mieszkanki miasta do Włodawy trafiła m.in. pomoc humanitarna z Malty, która specjalnym samolotem została wysłana na warszawskie lotnisko Okęcie.

Transportów było już kilka. W ostatni czwartek na przejściu granicznym w Medyce przekazano dary dla Kamieńca Podolskiego. Kilka dni wcześniej, 11 marca, włodawska pomoc dotarła do położonego ok. 15 km od polskiej granicy Lubomla. Żywność, środki medyczne i odzież zawiózł tam m.in. burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

– Byłem w stałym kontakcie z władzami obu samorządów i wiedziałem, że na tym terenie nie są prowadzone działania zbrojne. Ale z tyłu głowy były pewne obawy o nasze bezpieczeństwo. Miałem jednak świadomość, że to niedaleko od granicy i w razie czego będzie można wsiąść w samochód i szybko wrócić do Polski – opowiada Wiesław Muszyński. – Chciałem jednak pojechać tam osobiście i pokazać w ten sposób naszym ukraińskim partnerom nasze wsparcie. Podkreślali, że jesteśmy odważni, ale widać było, że odebrali to pozytywnie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Włodawa pomaga Ukrainie. Dary do Lubomla zawiózł burmistrz"

 1. Pepson dzbanie, przestań na tych swoich stronach szerzyć ruską propagandę. Zawsze byłeś niedowartościowanym frustratem z wybujałem ego, ale są pewne granice. Znosiliśmy twoje szuranie podczas covidu, ale teraz przesadzasz. Tak karetka powinna czekać na uchodźców, nie żadna nauczycielka nie napisała tej kopiuj wklejki o tym jak ukraińskie dzieci są uprzywilejowane względem polskich. Napisał je jakiś Wowa w Petersburgu albo Kaliningradzie.

  • Dobra a jak tam chirurgia? Już działa? Pani Dyrektor! Panie Starosto! Halo halo! Pobodka!

   • Chirurgia nie działa, bo nie ma ani jednego chirurga na tyle kompetentnego, aby zapewnić właściwe działanie oddziału.

 2. Katarzyna | 28 marca 2022 at 06:21 |

  Chirurdzy są tylko że nikt z nimi nie chce rozmawiać

 3. bo to kompetentna władza jest

 4. Pewnie jak ci chirurdzy

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content