Włodawa na łamach światowych mediów. New York Times pisze o liście burmistrza

Burmistrz Włodawy napisał do Francji list, który cytuje cały świat. „Jesteśmy normalni. Nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne” – te słowa trafiły m.in. na łamy New York Timesa.

Sława przyszła nieoczekiwanie. Bo kto by przypuszczał, że najczęściej cytowanym w światowych mediach Polakiem będzie burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński (Lewica). A wszystko przez kilka słów, które napisał w liście do Francji.

Ale po kolei. 14 lutego radni francuskiego Saint-Jean-de-Braye – głosując jednomyślnie – zawiesili trwającą od ćwierć wieku współpracę z Tuchowem w Małopolsce. Francuskim samorządowcom nie spodobało się, że tuchowscy radni ogłosili uchwałą swe niespełna 7-tysięczne miasto „strefą wolnej od ideologii LGBT”.

Francuzi z partnerskiego dla Tuchowa miasta Saint-Jean-de-Braye zareagowali ostro. Napisali do polskich kolegów, że ich miasto ucierpiało już z powodu homofobii – w czasie ostatniej wojny w departamencie Loiret działały trzy miejsca internowania, a w obozie koncentracyjnym w Jargeau przetrzymywano m.in. Romów i homoseksualistów.

– Nie chcemy, żeby historia się powtórzyła – podkreślili.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Włodawa na łamach światowych mediów. New York Times pisze o liście burmistrza"

  1. Światowe media nie są przyjaźnie nastawione do Polski,czy może ten Świat jest tak nudny i nie ma większych problemów?Błaha sprawa na końcu świata i taki szum.Polska Greta w spodniach.Cóż,każdy ma swoje 15 minut.Włodawianie woleliby pewnie,żeby o ich mieście mówiono w kontekście zmniejszonego bezrobocia,inwestycji.Ale jak nie można inaczej..

  2. I zapewne wodzirej wyciął ten artykuł i oprawił w złote ramki, by zawiesić nad łóżkiem w sypialni.

  3. Jedno słowo – ZAZDROŚĆ!!! ps jak tam zapowiedzi?

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content