Włodawa. Miejski monitoring w służbie granicy. Porozumienie samorządu ze Strażą Graniczną

Tegoroczne obchody Święta Straży Granicznej przyniosły nie tylko życzenia bezpiecznej służby, ale również wymierne wsparcie dla funkcjonariuszy. Włodawski samorząd podjął decyzję o udostępnieniu lokalnego systemu kamer na potrzeby Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, co ma ułatwić i usprawnić codzienną pracę pograniczników.

Stosowną umowę w tej sprawie podpisali w minionym tygodniu burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński oraz komendant NOSG, generał brygady SG Jacek Szcząchor. Włodarz Miasta Trzech Kultur podkreślił, że Włodawa, jako ośrodek zlokalizowany bezpośrednio przy wschodniej granicy państwa, dysponuje profesjonalnym monitoringiem, który może stanowić realną pomoc dla służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju.

Dalszą część informacji przeczytają Państwo na stronie Super Tygodnia.

Przejdź do treści