Włodawa miasto z energią…i milionowymi dotacjami

Dwa projekty przygotowane przez włodawski ratusz „Włodawa – miasto z energią” (solary) i „Włodawa – miasto z energią – oświetlenie uliczne” uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Projekty zajęły odpowiednio 1 i 2 miejsce na listach rankingowych. Łączna kwota dofinansowanie na ich realizację to prawie pięć milionów złotych.

Urząd Marszałkowski w Lublinie ogłosił listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Osi Priorytetowej 5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, Działania 5.5 Promocja nisko emisyjności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

-Jest to inwestycja, która przyniesie nam spore oszczędności. Ze wstępnych analiz wynika, że koszty zakupu energii będą mniejsze nawet o kilkaset tysięcy w skali roku, te oszczędności przeznaczymy na budowę kolejnego oświetlenia w mieście. W związku z tym już w przyszłym roku planujemy budowę oświetlenia na ulicy Okunińskiej w stronę Orchówka (w części miasta) i na ulicy Sierpińskiego (od SP3 do ulicy Korolowskiej). – wyjaśnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

W ramach projektu „Włodawa – miasto z energią – oświetlenie uliczne” wymienionych zostanie ponad 1200 opraw oświetleniowych wraz z wysięgnikami. Ponadto kompleksowej modernizacji doczeka się oświetlenie ulic Jana Pawła II i Wojska Polskiego. Zostanie również zamontowany system pomiaru jakości powietrza. Ponadto
miasto otrzyma zwrot kosztów wymiany oświetlenia ledowego przy ulicach Korolowskiej i Tysiąclecia. Inwestycja kosztować będzie 2693 247,55. Otrzymane dofinansowane w kwocie 1861187,33 pozwoli na pokrycie niemal 70% kosztów.

Do połowy grudnia podpisana zostanie z kolei umowa o dofinansowanie projektu „Włodawa – miasto z energią”. Inwestycja na którą miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 3094261,07 zł zakłada montaż 393 kolektorów na posesjach prywatnych. Będą to urządzenia o różnej mocy, w zależności od zapotrzebowania na energię cieplna w danym budynku.

-Realizacja projektu przewidziana jest w latach 2018 – 2019. Dopiero po rozstrzygnięciu przetargu na wyłonienie wykonawcy poznamy cenę pojedynczego solaru. Dzisiaj trudno jest mówić o kosztach, gdyż jest wiele różnych typów instalacji i dzisiaj nie wiemy, który będzie montowany. O szczegółach będziemy na bieżąco informować zainteresowanych mieszkańców – dodaje W. Muszyński.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Włodawa miasto z energią…i milionowymi dotacjami"

 1. Po trzech latach wodzirejowania, pierwszy „sukces”.
  Dobrze, ze wszystkie gminy dookoła już pozyskały dotacje na solary, piece i wymianę oświetlenia, to i miasto się w końcu dobiło po pieniądze.
  I teraz będzie trąbienie o tym wielkim „sukcesie” przez cały rok wyborczy.

 2. Po trzech latach wodzirejowania, pierwszy „sukces”. Dobrze, ze wszystkie gminy dookoła już pozyskiwały dotacje na solary, piece i wymianę oświetlenia, to i miasto się w końcu dobiło po pieniądze.
  Teraz będzie trąbienie o tym wielkim „sukcesie” przez cały rok wyborczy.

 3. Brawo Burmistrzu !

 4. to LEDY będą w całej Włodawie ?!

 5. No no . Brawo Panie burmistrzu !

 6. Oświetlenie ścieżki rowerowej do okuninki przynajmniej po jednej lampie co 70-100m solarnej albo led’ owej !!!

 7. oświetlenie ścieżki rowerowej do okuninka solar alboled co 70-100m byłoby super

 8. A sztandarowe hasło przedwyborcze pt: Rewitalizacja Rynku i Czworoboku utknęła w niemocy kolejnego już burmistrza i radnych bezradnych. Turbo moc jest za to w balach , festiwalach itp….
  Widocznie unijne środki śmierdzą nie do zniesienia, a kolejni wizjonerzy brzydzą się po sięgnąć.
  Nie wywiązał się Pan Burmistrz z obietnic wyborczych i tak jak poprzednik nie zyska poparcia u mieszkańców i również nie otrzyma mojego głosu.

 9. Nareszcie coś pozytywnego.

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki