Włodawa marzy o centrum naukowym. UMCS ma pomóc

Budowa centrum naukowo-badawczo-dydaktycznego we Włodawie to jeden z najnowszych pomysłów władz nadbużańskiego miasteczka. W realizacji tego celu ma pomóc podpisana właśnie umowa o współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Wstępne porozumienie w tej sprawie w piątek podpisali burmistrz Włodawy i rektor UMCS. O tym, że uczelnia do tematu podchodzi na poważnie mógł świadczyć fakt, że w siedzibie włodawskiego magistratu pojawili się wszyscy członkowie kolegium rektorskiego oraz wielu dziekanów uczelnianych wydziałów.

– Umowa została zawarta w sposób ogólny, żeby nie ograniczać naszej wyobraźni i pola do popisu pomysłom, jakie mogą się pojawić – przyznał burmistrz Wiesław Muszyński. Zaznaczył przy tym, że pierwsze propozycje pojawiły się już podczas rozmów z dyrektorami miejskich jednostek i instytucji. – Zależy nam na tym, żeby była to współpraca żywa. Żeby nie było tak, że dziś podpisujemy porozumienie, a później schowamy je do szuflady, w której będzie sobie leżało. Jest wiele dziedzin do działania w ramach tej współpracy – dodał Muszyński.

Jednym z głównych aspektów kooperacji miałoby być prowadzenie przez pracowników i studentów uniwersytetu badań poświęconych Włodawie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

Skip to content