Włodawa. Jeże mają w parku miejskim zimowe sypialnie

We włodawskim parku miejskim usypano kopczyki z liści. Będą służyły jako zimowe sypialnie dla jeży. Stowarzyszenie “Między Drzewami – Zielone Notatki” zachęca, aby takie sterty tworzyć w przydomowych ogródkach.

Spadające z drzew liście można wykorzystać na wiele sposób. Jednym z nich może być budowa sypialni dla jeży. Te sympatyczne i pożyteczne zwierzęta bardzo ciężko znoszą jesienne i zimowe chłody. Zazwyczaj zapadają w sen zimowy, gdy temperatura powietrza przez kilka dni jest niższa niż 10°C i budzą się, gdy temperatura wzrasta do 15°C.

Pod koniec października członkowie i sympatycy inicjatywy “Między Drzewami – Zielone Notatki” przygotowali w parku miejskim trzy kopczyki z liści, które mają pomóc małym ssakom przetrwać zimę. Idealnie nadają się do tego liście kasztanowca.

– Po raz trzeci szykujemy domki dla jeży. Jest to przede wszystkim akcja edukacyjna, zwracająca uwagę na to, że w takich miejscach, gdzie są sterty nieuprzątniętych gałęzi i liści, mogą zimować jeże. Z pewnością większość z nas wie, jak bardzo pożyteczne są to zwierzęta. Być może mniej osób zdaje sobie sprawę z tego, na ile niebezpieczeństw są narażone. Dlatego warto takie zaciszne miejsce dla jeży w swoim ogrodzie mieć. Kopczyki z liści budujemy cały czas w tych samych miejscach, więc szansa na to, że są zamieszkałe, wzrasta – zachęca Edyta Gałan ze stowarzyszenia “Między Drzewami – Zielone Notatki”.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content