Włodawa i Lanchkhuti nawiązały współpracę

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i Aleksander Sarishvili Burmistrz Miasta Lanchkhuti podpisali list intencyjny o współpracy obu samorządów. Okazją do podpisania dokumentu było XXVIII Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem.

Festiwal Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem to okazja do poznawania kultury innych krajów, ale również do nawiązywania i zacieśniania współpracy międzynarodowej. Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji festiwalu.

W czwartek podczas koncertu finałowego na scenie zaprezentowały się między innymi zespoły „IMEDI” z Gruzji i gospodarze festiwalu ZTL „POLESIE”. W przerwie pomiędzy występami wspomnianych zespołów na scenie pojawili się burmistrzowie Włodawy i Lanchkhuti by podpisać list intencyjny w sprawie współpracy obu miast.

-Po raz pierwszy w historii podczas Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem na scenie został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy dwóch miast, które połączył folklor. W najbliższym czasie podpiszemy również umowę o współpracy, dzięki której Lanchkhuti oficjalnie zostanie kolejnym miastem partnerskim Włodawy – mówił burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

W podobnym tonie wypowiadał się burmistrz gruzińskiego miasteczka.

-Cieszę się, że możemy uczestniczyć w tak wspaniałym festiwalu właśnie we Włodawie. Od dziś możemy śmiało mówić że jesteśmy przyjaciółmi, którzy chcą współpracować w różnych dziedzinach dla dobra obu miast – mówił Aleksander Sarishvili burmistrz Lanchkhuti.

W liście intencyjnym określono najważniejsze dziedziny współpracy. Są to między innymi obustronne rozpowszechniania i promowanie elementów tradycji, dziedzictwa i wartości kulturowych oraz realizacja działań w zakresie nawiązywania i umacniania współpracy w zakresie promocji, turystyki i sportu.

Lanczchuti to miasto położone w zachodniej części Gruzji w regionie Guria. Oprócz pięknej przyrody miasto posiada ważne zabytki historyczne i kulturowe w regionie. Starożytne osady, ruiny średniowiecznych zamków i świątyń oferują ciekawą podróż w przeszłość Gruzji.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Włodawa i Lanchkhuti nawiązały współpracę"

 1. Burmistrz koniecznie musi odwiedzić partnera. Został wkład własny na inwestycje co załatwił kolega z PISu.

 2. Historycznie | 26 lipca 2023 at 21:25 |

  Fajnie, ale kajakami przez M. Czarne się nie da. Ruscy ustanowili M. Czarne jako ruskie morze wewnętrzne i urządzają bandyckiej imprezy. Zapytam jak tam współpraca z Kamieńcem Podolskim, czy jakoś tak? Czy lepiej?

 3. włodawiak | 28 lipca 2023 at 10:09 |

  A co da taka współpraca?, że jacyś urzędnicy pojadą do Gruzji a póżniej będzie rewizyta gruzińskich urzędników. Za państwową kasę a dla nas co z tego dobrego wyniknie. Nic. Urzędasy się pobawią

  • Otóż to | 28 lipca 2023 at 11:11 |

   Tak.

  • Nie ma czegoś takiego jak państwowa kasa

   • Newbaltzerowitz | 29 lipca 2023 at 19:03 |

    zaraz , zaraz a jaka jest? W roku 2023 deficyt budżetowy osiągnie 100 mld zł.
    Dane z komunikatów MF. Bez wydatków poza budżetowych. Dziura Bauca w 2001 miała wynieść 88 mld zł przy dochodach państwa około 160mld zł. To wieszczyło klęskę dla obywateli.Faktycznie deficyt wyniósł około 34 mld zł. Planowane dochody Państwa w 2023 r. to około 600 mld zł. Brak informacji ile wyniosą wydatki nie wliczane do budżetu. Módlmy się za rząd Zjednoczonej Prawicy aby im się udało bo inaczej trzeba będzie szukać nowego speca od dławienia inflacji?????

 4. Starosta | 29 lipca 2023 at 21:19 |

  Budżet 600mld. Super po uszczelnień Vatu o 100% wzrósł budżet Polski bo za PO PSL w 2015 wynosił 289 mld. Ale Nas wtedy do doili

  • Przez 8 lat rządów prawicy inflacja z pewnością wzrosła o ok 70% ,więc i budżet musi być większy o kwotę.Dołóż jeszcze rekordowe zakupy dla armii i wyjdzie.Rząd bredzi coś o uszczelnieniu vat ,OK ale gdzie są ci oszuści,coś nie chwalą się procesami w sądach..

 5. Zapamiętajcie raz na zawsze. Nie ma czegoś takiego jak PUBLICZNE PIENIĄDZE! To pieniądze z portali nas wszystkich. Jakie uszczelnienie vatu? Ile oszustów podstawiono przed sądem? Jeśli już to pis dojechał tych co uczciwie płacili. Dokręcili śrubę i powiedzcie proszę ile form upadło? Zastanawiacie się skąd kasa na pikniki 800+? A pamiętacie jak cała Europa płaciła takiej za paliwo a Obajtek nas doił jeszcze miesiącami bredząc coś o tym że to przez wojnę? A propos. Ilu już mamy zarejestrowanych emerytów z Ukrainy, którzy pobierają już polskie emerytury? Rząd coś robi w sprawie rolników bankrutujących przez import z Ukrainy? Kowalski nakrzyczał na rolników to pewnie będą jakieś dopłaty przed wyborami. Na wybory i referendum pojedziemy z pierdyliarda wybudowanych mieszkań pierdyliardem wyprodukowanych samochodów elektrycznych. W Kuzawce trzeba będzie trochę zwolnić bo po jedynie miesiącu Pan Morawiecki zgodził się postawić most. Legenda głosi że kilku nieostrożnych kierowców NIE urwało tam miski olejowej.Ewentualnie super nowoczesną koleją przez centralny port komunikacyjny. Żeglarze pewnie wybiorą frachtowiec po mierzei.To właśnie dlatego rząd powinien mieć jak NAJMNIEJ pieniędzy NASZYCH pieniędzy w budżecie. Naprawdę nie sądzicie że sami nie wydalibyscie lepiej tych pieniędzy. Popatrzcie ile wam zabierają i dodajcie to do swoich domowych budżetów. Prawda że wygląda ciekawie? To teraz idzdzie na wybory i wybierzcie mądrze.

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content