WJECHAŁ W BUDYNEK, A NASTĘPNIE SWOJĄ JAZDĘ ZAKOŃCZYŁ W ROWIE

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 23-letni kierujący, który w weekend w takim stanie zdecydował się na jazdę ciągnikiem. Mężczyzna najpierw wjechał w budynek mieszkalny zgłaszającego, a następnie swoją jazdę zakończył w rowie. Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania.

W sobotę tuż po godzinie 1 w nocy otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańca gminy Włodawa, że w jego budynek mieszkalny wjechał kierujący ciągnikiem rolniczym. Policjanci podczas dojazdu na miejsce zastali w rowie wskazany pojazd, a obok niego 3 osoby pod wyraźnym działaniem alkoholu. Wszyscy zostali zatrzymani z uwagi na podejrzenie kierowania.

Policjanci w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili, że kierowcą ciągnika był 23-latek z gminy Ostrów Lubelski. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Śledczy przedstawił mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami.

Pamiętajmy, że jazda pod działaniem alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Alkohol zmienia postrzeganie, spowalnia reakcję, zaburza koncentrację. Dlatego apelujemy, aby widząc pijanego za kierownicą nie wahać się, tylko informować służby dzwoniąc pod numer alarmowy. Taki telefon może uratować komuś życie.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content