WJECHAŁ SKUTEREM W NOGĘ KOBIETY, BYŁ PIJANY

Do nietypowego zdarzenia doszło przed jednym z bloków w gminie Włodawa. W nogę kobiety siedzącej na fotelu uderzył kierujący skuterem. Jak wykazało badanie alkomatem – miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pół promila mniej miał zatrzymany dzisiaj przez urszulińskich policjantów 30-latek z gminy Hańsk. Obydwaj kierowcy odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W sobotę po godzinie 20:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że kobieta została potrącona przez kierującego skuterem. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący skuterem najechał na nogę kobiety siedzącej na fotelu przed blokiem. Badanie alkomatem wykazało, że 40-latek z gminy Włodawa miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a pojazd którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia. Kobieta na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł dzisiaj w nocy w ręce  urszulińskich policjantów w Hańsku. 30-latek poruszający się audi miał w organizmie ponad 2 promile.

Teraz obydwaj kierujący odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy, że jazda pod działaniem alkoholu wiąże się z surowymi konsekwencjami. Za to przestępstwo grożą 2 lata więzienia, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami. Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości to jedna z przyczyn wielu tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Alkohol zaburza naszą świadomość, zawęża pole widzenia, osłabia koordynację ruchową. Dlatego nie warto ryzykować i pod żadnym pozorem nie należy wsiadać za kierownicę jeżeli wcześniej spożywany był alkohol.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content