Wieża do rozbiórki, ulice do remontu

W ostatnim czasie do Rady Gminy Włodawa wpłynęły dwie petycje złożone przez mieszkańców Różanki. Jedna dotyczy ich sprzeciwu wobec planu rozbiórki drewnianej wieży widokowej, druga naprawy fatalnego stanu dwóch ulic. O ile wieży uratować się już nie da, to z drogami być może coś drgnie.

Drewniana wieża widokowa stojąca na skarpie Bugu jest zamknięta od dwóch lat. Najwyższa w powiecie tego typu konstrukcja była dużą atrakcją Różanki, która ściągała do niej turystów chętnych do obejrzenia z góry położonego na Białorusi Szackiego Parku Narodowego czy podziwiania doliny środkowego Bugu. – Chcemy jako mieszkańcy gminy Włodawa zaprotestować przeciwko rozbiórce tej wieży, ponieważ tym samym zniknie jedna z największych atrakcji turystycznych regionu – czytamy w petycji.

Jej autorzy wskazują, że gmina powinna należycie dbać o konstrukcję i wykonywać coroczne jej przeglądy, co mogłoby pozwolić na uratowanie konstrukcji. – W aktualnej sytuacji wnosimy o wykonanie ekspertyzy wskazującej zakres napraw, jej remont oraz dopuszczenie jej do użytkowania – kończą. Niestety, wszystko wskazuje na to, że na takie działania jest już za późno. – Konstrukcji nie da się już uratować – mówi wójt Dariusz Semeniuk.

– Nadzór budowlany wydał już decyzję nakazującą jej rozbiórkę ze względu na fakt, że w każdej chwili grozi ona zawaleniem. Wada powstała już w czasie jej projektowania i dziś nie da się z tym nic zrobić. Dla nas jest to duży kłopot, bo zabieg ten jest niezwykle kosztowny, a na ten moment łapiemy lekką zadyszkę finansową. Pytaliśmy strażaków, czy w ramach ćwiczeń nie podjęliby się rozbiórki wieży, ale okazało się to niemożliwe, więc na obecną chwilę czekamy na wolne środki i jak tylko je będziemy mieli, przystąpimy do działania – zapowiada Semeniuk.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Wieża do rozbiórki, ulice do remontu"

 1. Jak sie nie da, jak się da. Wolne środki powinny już dawno być skierowane na konserwacje. Panie Wójcie Sawicki, obecny wujt rozbiera na kawałki Pana inwestycję i oskarża o błędy w projekcie.Po raz kolejny nie rozaptrują pozytywnie petycji i olewają potrzeby mieszkańców .

 2. I jeszcze namawia strażaków w ramach ,,ćwiczeń,, do rozbiórki wieży…no co za g..

 3. Uuu, a taka była ładna, amerykancka!

 4. różaniec | 20 sierpnia 2023 at 07:50 |

  dopiero jak coś się złego stanie to wtedy wszyscy zamilkną

  • 4 lata miał na remont. Specjalnie nic robili bo przecież to inwestycja T. Sawickiego.

 5. Proponuję strażakom zamiast wieży to wójta rozebrać …

 6. Z jakiej partii jest wójt?

  • Jak to jakiej? tej co potrafi wszystko rozkładać na kawałki…. garbarnia, szpital, RSP,mleczarnia= PSL

 7. włodawiak | 21 sierpnia 2023 at 10:37 |

  ten wójt kragedia i pani sekretatz , jeszcze większa tragedia. Im już podziekujmy

 8. Nie ma środków….hmmm .
  Przecież oświadczenie wójta z tamtego roku wykazuje jego dochód z urzędu 227 000 zł. Pani sekretarz też mało nie zarabia

 9. Co wy macie do tego PSL? Przecież to PIS rządzi już od 8 lat i nie potrafi rozwiązać podstawowych problemów w powiecie i całym kraju. Dlaczego nikt nie napisze że to Kaczyński Morawiecki i spółka wypieli się na pieniądze z KPO. Te pieniądze Polsce się należą jak psu buda. Ale oni wolą płacić kary. Ot rząd nam się trafił. Jeszcze jedna kadencja i powiat trzeba będzie zwijać bo rząd na nic co zrzuca na samorząd nie daje pieniędzy.

 10. w powiecie i gminie władzę sprawuje PSL i oni za to i ten bałagan odpowiadają. Nie PIS !!! Niebawem włościańska partyjka zniknie z mapy politycznej. Nieudolni karierowicze, cwaniaczki do kasy. Gmina bez perspektyw. Powiat do zaorania , szpital pada i pytasz się co mamy do PSL?
  Ano to , że to nieudacznicy

 11. obserwujący z boku | 22 sierpnia 2023 at 13:57 |

  już niedługo się okaże dlaczego Pan Starosta tak mocno broni Dyrektorki szpitala. Prawda wyjdzie na jaw.Zobaczycie

 12. Czytam właśnie w internecie co się dzieje w szpitalu. Przecież to zakrawa. Szpital hucznie otwarty bo Walduś ładnie w gazecie opisał. I od razu jeb obuchem w łeb. Oddział może zostać zamknięty bo Pani Doktor nie mogła już wytrzymać z Panią Dyrektor Szpilewicz. Oczywiście Pan Romanczuk nie reaguje. Gdzie są radni? Czemu nie ma nadzwyczajnej sesji rady powiatu? Panie Zańko zamiast marzyć się na Facebooku proszę doprowadzić do zwołania nadzwyczajnego posiedzenia rady. Tyle chyba Pan potrafi! Gdzie jest pan Gorgol? Gdzie Pan Orzeszko? Gdzie Pan Konieczny? Gdzie Pani Strońska? Rozumiem że wszyscy Państwo szykujecie się już na huczne dożynki z Panem Romanczukiem a szpital was mało interesuje. Tak samo odpowiemy wam przy urnach jak będziecie prosić o głosy.

 13. Za sytuacje w Szpitalu odpowiada zarzd PSL z SLD, rządzą i pobierają wynagrodzenie. Pamiętajcie przy wyborach samorządowych jak rządzą

 14. Otwieram nowy tydzień i widzę że robią prawybory. Patrzę dalej a wśród kandydatów jest Pan Starosta Andrzej Romanczuk!!!!! Czy ten człowiek nie ma nawet odrobiny samokrytycyzmu? Zamiast bajać o wiejskiej może weźmie się w końcu do roboty i zrobi porządek w szpitalu! To co tam wyprawia Jego koleżanka Pani Teresa Szpilewicz się w głowie nie mieści. A może z dyrektorki szpitala nagle stanie się doradcą niedoszłego posła ds. medycznych?! Wstyd i hańba co ci ludzie robią. Patrzę na wyniki i widzę że Walduś coś się słabo stara bo jego pryncypał ma zaledwie 14 głosów xD xD xD (stan na 18.08). lepszego wyniku Pan Romanczuk nie będzie miał ani w prawyborach ani w wyborach do sejmu a już tym bardziej w wyborach samorządowych! Tej siły już nie zatrzymacie! Pakujcie kartony!!!!!!!!!!!!

 15. Dobre sobie…
  Poczekajmy do wyników wyborów anonimie. Kartony to póki co możesz sobie sam ponosić.
  Proszę personalnie – kto będzie taki lepszy i tak uzdrowi te różne trudne sytuację? Śmiało. Personalnie proszę wskazać wybawicieli

 16. Do Hahaha …każdy będzie lepszy

 17. Obiektywni | 23 sierpnia 2023 at 13:40 |

  Tacy mądrzy a jakoś szklanego sufitu od dwóch kadencji nie udaje się przeszkoczyć.
  Zazdrościcie kolegom z Warszawy możliwości okradania szarego Kowalskiego.
  Może założylibyście fundacje na słupa i brali dofinansowania – tak koledzy działają.
  Trzeci raz też nie przeskoczycie sufitu. Nic nie jest tak pewne jak to.
  Trzecia kadencja w opozycji nadchodzi:)

 18. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content