Wieliczko wyklął Żołnierzy Wyklętych

Żelazny triathlon, który 4 czerwca odbędzie się w Okunince, ma przypominać m.in. o bohaterach Polskiego Podziemia Antykomunistycznego. Okazuje się, że nie wszyscy uważają tych żołnierzy za bohaterów. Ostro ścięli się o to radni z gminy Włodawa.

Zaczęło się od dyskusji w sprawie udzielenia wsparcia dla powiatu na organizację tej imprezy. Władze starostwa zwróciły się do gminy z wnioskiem, aby przekazała 5 tys. zł. Tyle samo ma dołożyć starostwo, a resztę, czyli 7 tys. zł, prawdopodobnie przekaże urząd marszałkowski. Komisja budżetowa rady gminy wydała jednak negatywną opinię w sprawie udzielenia tego rodzaju pomocy. Uznała, że 5 tys. zł to zdecydowanie za dużo. Radny Bogusław Wieliczko zaproponował zmniejszenie jej do 2 tys. zł.
– Uważam, że w zupełności to wystarczy. Bieg trzeba propagować, ale z pominięciem faktu, że propaguje się bandytów i złodziei – mówił o żołnierzach Polskiego Podziemia Antykomunistycznego.

Ostro na takie stwierdzenie zareagował radny Dariusz Makarewicz. – Sam bieg, pomijając kwestie historyczne, jest znakomitą promocją gminy Włodawa. Trzeba zauważyć, że nie mamy aż tak wielu imprez. Na triathlon ludzie przyjeżdżają z całej Polski, z całymi rodzinami i dają zarobić przedsiębiorcom z Okuninki, bo wynajmą u nich nocleg, kupią coś do jedzenia – przekonywał. I zaapelował o wydzielenie 5 tys. zł na wsparcie zawodów.

Dalszą część informacji znaleźć można na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Wieliczko wyklął Żołnierzy Wyklętych"

 1. sympatyk włodawy | 13 maja 2016 at 11:49 |

  panie radny Bogusławie Wieliczko, pomijając sprawy pochodzenia i sympatii do komunistów, ubeków, nacjonalistów ukraińskich itp. BIEG JEST PROMOCJĄ REGIONU, A TEJ PROMOCJI JEST BARDZO MAŁO. MARNE 5 TYS. W SKALI ROKU TO STOSUNKOWO ZA MAŁO.
  A na promocję to radni powinni przeznaczyć dużo więcej, może w końcu gmina Włodawa, miasto i starostwo zainwestują w promocję, zbliżają się wakacje i jakiś spot reklamowy w tvp1 i tvp2 by się przydał?? Zapewniam, że dobra reklama się zwróci;)

 2. Mieszkaniec | 13 maja 2016 at 17:05 |

  Brawo Panie Wieliczko, jest więcej osób, które podzielają Pana opinię. Tak trzymać!

 3. No pewnie 0 promocji tylko zaorać tą gminę.

 4. Prawda ! Wreszcie ktoś to powiedział ! Bandziory i złodzieje którzy okradali rolników z dobytku a potem szli się modlić do kościoła. Polska.

 5. Jest postęp w końcu ktoś powiedział na forum kim byli tzw Żołnierze Wyklęci którzy urośli do miana bohaterów tylko za co ???

 6. Z bełkotem zindoktrynowanych postkomunistów nie ma sensu rozmawiać. Zwyczajnie sprawa będzie zgłoszona do prokuratury. To dla wszystkich odważnych wpisujących komentarze.

 7. z bełkotem zaplutych pianą pseudo-narodowców i pisowców też nie ma i nie będzie dialogu – jesteście zaślepieni jedynie słuszną racją – waszą. i nie strasz prokuraturą odważniaku bo sam mówisz językiem nienawiści grożąc ludziom.

 8. Ani oni żołnierze ani oni wyklęci

 9. a jak to było z dziadkiem wielkiego orędownika Żołnierzy Wyklętych Mariusza Z? czy to prawda, ze służył on jedynej słusznej władzy i bacznie się przyglądał tym żołnierzom? zna ktoś bliżej ten temat?

 10. Bogusław Wieliczko to stalinowskie gówno. Niestety jeszcze śmierdzi

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki