Wicepremier przywiózł miliony

W poniedziałek (29 listopada) wicepremier Jacek Sasin przyjechał do Woli Uhruskiej, by rozdać samorządowcom z powiatu włodawskiego promesy na inwestycje z Polskiego Ładu. Dla gospodarza wójta Jana Łukasika była to świetna okazja, by lobbować na rzecz kluczowych dla całego regionu inwestycji, dla innych do nieoficjalnych spotkań i kuluarowych rozmów, które być może przyniosą wielkie zmiany w lokalnej polityce.

Początkowo miejscem spotkania wicepremiera Sasina z samorządowcami miała być Włodawa, ale ze względu na stan wyjątkowy przeniesiono je do Woli Uhruskiej. W urzędzie pojawili się wszyscy wójtowie, burmistrz Wiesław Muszyński oraz Adam Panasiuk reprezentujący starostwo. Na spotkanie licznie przybyła też wierchuszka włodawskiego PiS-u z Wiesławem Holaczukiem, Mirosławem Koniecznym, Andrzejem Wołczko czy Waldemarem Polkowskim. W zebraniu udział wzięła też poseł Monika Pawłowska, a także wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Oczywiście najważniejszym elementem spotkania było wręczenie samorządowcom promes na inwestycje z Polskiego Ładu. Potem głos zabrał włodarz gminy Wola Uhruska. – W ramach Polskiego Ładu powiat włodawski uzyskał ponad 51 mln zł na realizację 18 projektów z zakresu budownictwa drogowego, gospodarki wodno-kanalizacyjnej, termomodernizacji oraz inwestycji o charakterze społecznym – mówił na spotkaniu jego gospodarz, wójt Jan Łukasik.

– Gmina Wola Uhruska uzyskała prawie 5,5 mln zł na realizację projektu drogowego, rewitalizację centrum miejscowości oraz rozbudowę jednej ze szkół podstawowych. Zarówno w naszej, jak i w pozostałych gminach, są to projekty poprawiające jakość życia mieszkańców, ale nie mają znaczenia strategicznego, a więc decydującego o zainicjowaniu rozwoju gospodarczego, owocującego rozwojem przedsiębiorczości oraz zmniejszeniem bezrobocia.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Wicepremier przywiózł miliony"

 1. Oooo! To wreszcie za 35 lat zrobią resztę betonówki. Brawa staroście, że tak wytrwale się o to stara, brawo!

 2. A do Włodawy nie łaska. Ani do swojego biura, które jest już prawie dwa lata. Tam ani razu wicepremier nie był.

 3. Była na spotkaniu “wierchuszka włodawskiego PiS-u” ale z członków kto wiedział, jak pan Holaczuk “zapomniał” zawiadomić.

 4. No to widzę starosta wyszarpał forsy jak lodu z polskiego ładu. Pewnie dlatego ani on ani uśmiechnięty nie pofatygowali się na spotkanie tylko wysłali niskiego rangą urzędnika. Dalej wojujcie z rządem to napewno dostaniecie następnym razem. Tyle było propozycji współpracy w radzie powiatu. Ale nie lepiej prosić ambasadora Niemiec o pomoc. A tyle fajnych rzeczy można było zrobić.

 5. PROMESA od Sasina XD

 6. jak Sasin obiecuje to wiadomo, że nie wyjdzie:)

 7. Problem polega na tym, ze ta kasa powinna juz wplywac na konto samorzadow, tylko ze tej kasy nie ma. Wiec daja promesy, ktore maja wartosc papieru toaletowego do momentu az polski rzad nie przestanie wojowac z UE.

 8. Co prawda to prawda. Nasze starostwo dostało najmniej pieniędzy chyba najgorszy powiat w województwie. Wstyd panowie, wstyd.

 9. Premier Sasin wiele razy przyjeżdżał do Włodawy przywożąc spore pieniądze m. in ok. 15 mln na MPGK. Rozumiem wielkie oburzenie ludzi o innych poglądach ponieważ wcześniej rządzący od lewa przez PSL i PO nigdy takich rządowych pieniędzy dla samorządów nie dawali. A nawet naśmiewali się z naiwności mieszkańców Polski Wschodniej. Przypomnę szczere wyznanie ministra z rządu PO-PSl pochodzącego z Lubelszczyzny – : a h… z tą Polską Wschodnią. A PiS proszę ponad 50 mln zł ostatnio. Tak trzymać .

 10. Wiesiek wiem, ze Ci sie spodobalo na tym spotkaniu ale fakty sa troche inne (wiem, ze wg Ciebie to “tym gorzej dla faktow”). Pieniazki Sasin obiecal ale dzisiaj tej kasy Sasin ani polski rzad nie maja bo jest zablokowana przez idiotyczna walke z wiatrakami.

  • UE sama w sobie nie ma pieniędzy. Ma ze składek państw członkowskich. Jeżeli więc zawiesza fundusze przeznaczone dla Polski to nasz kraj powinien zawiesić składki. Dura lex, sed lex,

   • Wiesiek jako absolwent wlodawskiego liceum, uwierz ale naprawde znam Twoje ograniczenia intelektualne, jednak nawet Ty powinienes wiedziec ze nasze skladki do budzetu UE sa duzo mniejsze od dotacji, ktore otrzymujemy. Zawsze mnie zastanawialo czy jestes zwyczajnie glupi czy tylko cyniczny.

    • Zastanawiam się kpisz czy pytasz o drogę. Jeden Wiesiek, jednemu psu Łysek?
     Poza tym mówisz, jakbyś interesy europejskie stawiał ponad polskie. A nawet, jeżeli składni są niższe niż dotację to nie jest powiedziane wet za wet i nie można je nie zawiesić.

     • Bycie najwiekszym debilem w towarzystwie to raczej nie jest w interesie Polski. Glownie dlatego, ze szybko mozna z tego towarzystwa byc wykluczonym:) A widzisz ja bym wolal, zeby Polska pozostala jednak w UE. Wracajac do skladek. Dostajesz od mamy 10 jablek wtedy i tylko wtedy gdy dasz jej 4 jablka. Postanowiles nie dawac mamie 4 jablek wiec mama nie da Ci 10u. Kto jest do przodu mama czy Ty? 🙂

     • Mama też będzie stratna i przekona się, że nie będzie prowadzić kogoś za nos. Cogito ergo sum.

     • No nic skoro tak uwazasz… snij dalej ten swoj sen o potedze jak przystało na przedstawiciela mało znaczacego narodku z duzymi kompleksami 🙂 Wesolych Swiat

     • Tak wolę śnić o potędze. Ty natomiast dalej śnij o mało znaczącym narodzie. A także, że szklanka jest do połowy pusta a nie pełna. Wzajemnie, Wesołych Świąt.

    • Oceniasz innych intelekt ale do czyich interesów poczuwasz się?

    • inżynier | 15 grudnia 2021 at 19:54 |

     Lepiej się nie wypowiadaj, bo nie masz pojęcia o finansach czy to z UE czy z Polski. Mimo że jestem przeciwny elektrowni atomowych, jednak jak czytam że Niemcy są przeciwni budowania ich w Polsce, to mnie przekonuje na tak. Więc zanim coś napiszesz, to lepiej przeczytaj swój post dwa a może więcej razy. Jak komuś życzysz Wesołych Świąt to dodaj Bożego Narodzenia.

     • A jakie są w tą porę roku święta? Boże Narodzenie, przecież nie Wielkanoc. Głowa jest od tego aby myślała a nie tylko nosiła kapelusz.

     • inżynier | 15 grudnia 2021 at 21:25 |

      Anonim ja nie wiem może obchodzisz święta turystów z Białorusi, kto tam cię wie. Wolę dyskutować o dotacjach, energetyce. Jakoś do tej pory nie spotykałem godnego przeciwnika.

     • Inżynier a ty jakie święta turystów obchodzisz z Ukrainy?! Właśnie “spotykałeś godnego przeciwnika”.

     • Inżynierowi nadepnięto na odcisk.

 11. co prawda nie Wiesiek, ale pamiętam jak padały te same argumenty po wręczeniu promes przez premiera Morawieckiego we Włodawie na rynku, że żadnych pieniędzy nie będzie. I cóż – były. Więcej wiary panowie z SLD, PSL i PO.

 12. Ja też pokładam taką nadzieję, że betonówkę uzdrowią szybko za…… 40 lat za kadencji lepszego starosty, który tym się zajmie. Ten totalnie to olewa.

  • Wiecznie uśmiechnięty totalny karierowicz, jego kadencja to porażka. Jak może dostać pieniądze z budżetu państwa czy województwa, jak pluje na rząd i skamla do ambasadora Niemiec o fundusze. Wystarczy tylko porównać i zobaczyć co znaczy żyć w zgodzie. Jego partyjny kolega, starosta chełmski dogadał się z partią rządzącą i powiat otrzymał fundusze na remonty dróg. I mamy efekt, jakie były a jakie są obecnie.

 13. Jest światełko w tunelu, nowym starostą zostanie kobieta namaszczona przez kolalicje sld i PiS, i wszyscy będą zadowoleni

 14. nawet Stary Brus dostał więcej od Powiatu …..kończ Pan szkoda straconych lat …..

  • No ale Stary Brus jest w powiecie włodawski, więc mówiąc o POWIECIE trzeba podliczyć sumę WSZYSTKICH dotacji na tym obszarze i wyjdzie dość spora kwota

   • To co powinniśmy podziękować staroście? Tak? A ile na powiat dał ambasador z RFN? Walduś takie głupoty na cześć swojego pryncypała to możesz w nowym tygodniu pisać.

 15. nawet Stary Brus dostał więcej kasy od Powiatu …..szkoda straconych lat

 16. a caryca z Hanny ile dostała, Grabczuka tam nie było jej kolega

 17. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.