Nowy Tydzień: Wicepremier na wystawie, a lokalny PiS… na piwie

W niedzielę, 14 października obchodzono 75. rocznicę zbrojnego powstania więźniów w Sobiborze. Także w Muzeum – Zespole Synagogalnym we Włodawie pamięć o powstaniu została uczczona wyjątkową wystawą. Podczas wernisażu obecny był wicepremier rządu – Piotr Gliński. Jego niemal dwugodzinna wizyta w muzeum była szeroko komentowana. A to m.in. z jednego powodu – tylko jeden członek lokalnych struktur PiS towarzyszył wicepremierowi. Inni podobno wybrali w tym czasie piwo.

Wizyta tak wysokiej rangi polityka we Włodawie to zawsze wydarzenie. Tym bardziej zdziwienie budził fakt, że niemal dwugodzinna wizyta wicepremiera we włodawskim muzeum pozbawiona była partyjnej eskorty. Za jednym z najważniejszych polityków w kraju nie ciągnął się partyjny ogon.

Jedyną towarzyszącą mu przedstawicielką partii, do której należy profesor Piotr Gliński, była Katarzyna Wojtal (członek zarządu okręgu PiS). Nie byłoby może w tym nic zdrożnego, gdyby nie fakt, że w tym czasie partyjni bossowie zamiast wernisażu wybrali… piwo.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Nowy Tydzień: Wicepremier na wystawie, a lokalny PiS… na piwie"

 1. a czy ktoś mówi o holokauscie na zwykłych ludziach poprzez nowoczesną technologię?
  Żydzi mają dobry piar, a czy krzywdy przecietnych obywateli są podnoszone do takiej rangi?
  Jakie niebezpieczeństwa wiążą się z technologią internetową 5G?
  https://treborok.wordpress.com/jakie-niebezpieczenstwa-wiaza-sie-z-technologia-internetowa-5g/#respond

 2. OD rana członkowie PiS towarzyszyli Premierowi w Sobiborze na uroczystościach związanych z powstaniem, potem we Włodawie w czasie prezentacji kandydata na Burmistrza, następnie w czasie spotkania z Paulinami oraz w czasie zwiedzania Kościoła Św. Ludwika. Czyli od 10 do 17. Cóż we Włodawie mamy prawdę i “prawdę” w postaci ataków Pana dziennikarza pracującego w jednym z urzędów.

 3. Niektórzy to już widocznie muszą

 4. Dziennikarz? A po jakich studiach jeżeli wolno spytać? To plotkarz piszący brednie na zamówienie. Taka polityczna k///…wa

 5. A który to włodawski “dziennikarz’ taki rzetelny?

 6. Zak….i przyjaciel wiecznie uśmiechniętego i marionetki.

 7. jaki premier taka partia

 8. Widzę,że kiedyś zjednoczeni w linczowaniu Września i PO dzisiaj nienawidzący się wrogowie.Śmieszek i Kanalia jak wiadomo wszystko zawdzięczają Gadającemu do siebie gościowi z fabryki kredek.To dzięki niemu z bezrobotnych stali się “ważnymi osobistościami”.Mariusz(trzeci z kolesi) nie przewidział,że Kanalia i Śmieszek są w 100% sterowani przez Gadajacego do siebie.Teraz jest dylemat jak przelicytować Gadającego do siebie, aby Śmieszek poparł Mariusza i Wiesława.

 9. Uczciwy wyborca | 28 października 2018 at 22:39 |

  Na Elbi nie ma bieżących tematów, nie ma rzeczowych komentarzy. Prawdopodobnie mieszkańcy zwątpili w możliwości jakichkolwiek zmian w mieście i powiecie. Widzą te same twarze u władzy, które w poprzednich kadencjach nic, lub prawie nic nie zrobiły. Nie ma takiego miasta w województwie, który zarazem jest siedzibą powiatu tak “zapyziałego”, zatrzymanego w rozwoju pomimo fantastycznego położenia, którego zazdroszczą mi znajomi. Do Włodawy za sprawą zdezelowanych dróg nie da się dojechać bez połamania zawieszenia, z centralnej Polski. A w mieście też czas się zatrzymał w PRL-u. Co tutaj dużo mówić na ul. Sanguszki stoją budy 19-wietnastego wieku, które im ktoś sprzedał z chodnikami i tworzą skansen nieznany już w innych miastach szczebla powiatowego. Ale co tutaj mówić o nieporadności władzy dot. DW 812, skoro ta władza nie jest w stanie wydać decyzji dot. rozwaliska kuźni na tzw. “chomoncie” , która straszy i rzeczywiście zagraża bezpieczeństwu mieszkańców .

  • Ta kużnia to jest własnośc prywatna pewnego Włodawskiego magnata i wara od mienia prywatnego kmiecie.

 10. Reżyser Kina Akcji | 29 października 2018 at 08:13 |

  Od 28 lat mamy cykliczną co roczną masową ucieczkę z Włodawy młodzieży ku lepszemu życiu , pracy. Może aktualnie rządzący miastem zorganizują jakiś bieg ku pamięci i uczczenia tych wydarzeń i tych młodych ludzi zmuszonych do opuszczenia ziemi rodzinnej. W koncu to również i ich osiągnięcia które bezposrednio wpływają na pozbycie sie konkurencji w cyklicznym wydarzeniu jakim są wybory samorządowe .:):)

 11. Moje dzieci “poszły w świat” po ukończeniu włodawskiego liceum i nie dlatego że Włodawa była żle zarządzana, ale dlatego że mają inną wizję swojego życia. Nie chcą mieszkać w małym miasteczku, nawet kwitnącym kulturalnie czy gospodarczo. Ciągnie ich wielki świat i zupełnie inne możliwości rozwoju. Czy w tym jest coś złego. Nie każdy kto wyjeżdza musi to robić i zaraz jedzie na zmywak do Londynu. Więc nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora. Ja za nic w świecie nie chciałabym żeby moje dzieci zostały we Włodawie.

  • Reżyser Kina Akcji | 29 października 2018 at 11:45 |

   1. Jakie są możliwości rozwoju we Włodawie?
   2. Gdzie we Włodawie, na jakiej płaszczyźnie kwitnie kulura lub gospodarka.
   Co do tego ,że maja inną wizję swojego życia zgadzam się wszyscy mamy wizje swoego życia lecz brak możliwości kreowania swego zycia we Włodawie zmusza mlodzież do szukania swojej drogi życia wszędzie oby nie we Włodawie.

 12. Oj tam czepiacie się,robią to co najlepiej im wychodzi!

 13. Czyli picie i plasanie. Ot co.

 14. A w Orchówku Pan Blum Sprawiedliwy roznosi czekolady zamiast je podarować swoim dzieciom. Czekolada za głos czy jak??

 15. serwis elbi jest tragiczny wiadomości o imprezach kulturalnych ukazują się po ich odbyciu a co graja w kinie to nigdy nie napisaliście

 16. zaciekawiony | 3 listopada 2018 at 00:56 |

  Co tam u marionetki, opił już następną kadencję i wspólną koalicję SLD-owsko-PiS-owską?

 17. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki