Wiadomo, kto utonął w Okunince. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą

Lubelscy policjanci potwierdzili tożsamość mężczyzny, który utonął w Jeziorze Białym. Przypominają również o zasadach bezpiecznej kąpieli.

W piątek, po godzinie 18 włodawscy policjanci zostali powiadomieni, że w Jeziorze Białym mogło dojść do utonięcia mężczyzny. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że trzech mężczyzn przebywało na plaży w Okunince. W pewnym monecie poszli się kąpać w Jeziorze Białym.

– Niestety po chwili jeden z mężczyzn zobaczył, że jego kolega zanurzył się w wodzie i nie wypływa. Mieszkańca województwa mazowieckiego wyciągnięto na pomost i podjęto akcję reanimacyjną. Pomimo udzielonej pomocy, lekarz stwierdził zgon 46-latka. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna przed wejściem do wody spożywał alkohol – informuje mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

To nie jedyne utonięcie, do jakiego wczoraj doszło w województwie lubelskim. Przed godz. 13 strażacy podczas ćwiczeń nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie zauważyli dryfujące ciało mężczyzny. Wyciągnęli go z wody i podjęli akcję reanimacyjną. Niestety po przyjeździe karetki pogotowia lekarz stwierdził zgon. Teraz policjanci ustalają tożsamość tego około 30-letniego mężczyzny.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content