Węgiel rozdysponowali ekspresem

Podczas gdy wiele samorządów dopiero zaczyna dystrybucję węgla dla mieszkańców, gmina Hanna już z tym projektem się uporała. W ubiegłym tygodniu sprzedała ostatnią tonę węgla. – Cieszę się, że przed nadejściem zimy i załamania pogody wszyscy zainteresowani zaopatrzyli się w opał – mówi wójt Grażyna Kowalik.

Początkowo gmina Hanna, jak i pozostałe samorządy powiatu włodawskiego, miała wejść w kooperację z włodawskim ratuszem. Gdy porozumienie się rozsypało, tamtejsze władze bardzo szybko załatwiły węgiel z kopalni w Bogdance. – Wśród 60 wnioskodawców rozdysponowaliśmy 70 ton tego opału – mówi wójt Grażyna Kowalik.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Węgiel rozdysponowali ekspresem"

 1. czyli dla rodziny i przyjaciół starczyło, a Nowy Tydzień ogłosił bohaterkę

 2. ale zrobiła robotę wyngil kupiła dla wsi brawo

 3. Prezenter | 13 grudnia 2022 at 21:07 |

  No tak nasza wspaniala pani wójt węgiel załatwiła ale już dróg odśnieżyć nie potrafi i chodników w hannie nie wspominam tu o drogach gminnych. Żenada. W niedzielę ludzie nie mogli wyjechać spod kościołaale ksiądz marek nic nie mowil na ten temat chyba musiała się postarać bardzo mocno chyba wyremontowała budynek urzędu gminny wraz z plebanią na jeden koszt bo z tego co słyszałem te same płytki co są w gminnie to i na plebani ale ze radni na to pozwalają to jestem w szoku niby ludzie na poziomie a w gruncie rzeczy to za kilka lat urzędu gminny w hannie nie będzie teraz pani wójt bawi się bardzo dobrze a za kilka lat będzie płacz i zgrzytanie zebami

 4. Bo Wójtowa łopaty nie miała..hihi

 5. W Hannie to jak w serialu” MIŚ” Barei

 6. obserwator | 14 grudnia 2022 at 10:09 |

  hej, ,,prezenter”!!! zanim zęby od zgrzytania połamiesz..pójdź do kościoła ..moze tam pozbędziesz się sykuty?????

 7. Czy tylko krytykować potraficie?!
  A wy co w życiu osiągnęliście? No dalej, chwalcie się sukcesami!

 8. Gmina jest zadłużona i jej budżet z roku na rok jest coraz gorszy. Fajnie jest dysponować nie swoimi pieniędzmi. Nawet fundusze Soleckie nie są wykorzystywane które należą się dla wsi jak psu buda. A pani wójt robi inwestycje teraz perełka jest klub sportowy który jest inwestycja bez dna

  • zgadzam się w Hannie osiągnięto dno,szkoła poństwowa nie funkcjonuje,brak ośrodka zdrowia, brak apteki, działalność gospodarcza upada, a rada gminy na czele z z Panią Wójt robi sobie kasę.
   A zaraz będą obiecywać złote góry zaczną się manipulacje mieszkańców przez kośiół aby być dalej przy korycie bo wybory będą.
   Kub sportowy to inwestycja bez dna zgadzam się.
   Gdzię są pieniądze z działalności turystyczej , gdzie ten obiecywany dobrobyt i wielki turystyczny rozwój.
   Tu bieda goni biedę.
   Myślę że czas to zmienić, niech będzie biedny ale mądry.

  • zgadzam się w Hannie osiągnięto dno,szkoła poństwowa nie funkcjonuje,brak ośrodka zdrowia, brak apteki, działalność gospodarcza upada, a rada gminy na czele z z Panią Wójt robi sobie kasę.
   A zaraz będą obiecywać złote góry zaczną się manipulacje mieszkańców przez kośiół aby być dalej przy korycie bo wybory będą.
   Kub sportowy to inwestycja bez dna zgadzam się.
   Gdzię są pieniądze z działalności turystyczej , gdzie ten obiecywany dobrobyt i wielki turystyczny rozwój.
   Tu bieda goni biedę.
   Myślę że czas to zmienić, niech będzie biedny ale mądry.

 9. No właśnie pytanie gdzie są te pieniądze z turystyki i z jadłodajni. Dlaczego tam nie można płacić kartą nie wykazują dochodów i wszystko idzie komuś do kieszeni.teraz kolejny pracownik został przyjęty do goku ciekawe kogo pani wójt szykuje do odstrzału może swojego syna

 10. No dobrze, macie kogo wybraliście.
  A jak jest z węglem we Włodawie?

 11. Nie wiedziałem że w Hannie tak źle. Ale i tak nic nie przebije tego co się dzieje w szpitalu. Zadłużony od lat, raz po raz zamykane/zawieszane oddziały, brak lekarzy, za mało pieniędzy na podwyżki dla pielęgniarek i rozbuchana admintracja. Wszystko to za pozwoleniem pana starosty Romanczuka. Na elbi ptaszki ćwierkają że Pani Dyrektor Szpilewicz to dobra znajoma Pana Starosty oboje z PSL. Tymczasem rada ma wszystko w głębokim poważaniu i zamiast zmienić starostę – brakuje TYLKO 1 głosu – cieszą się że pensja na koncie a los zdrowia mieszkańców i pracowników szpitala jest im zupełnie obcy.

 12. Romańczuk czy Kawalik nic nie zmienią oni się wypalili.
  Myślą o swoim prywatnym interesie i żyją w swoim kokonie i koniec oni nawet wstydu nie mają.
  skandal. Wesołych Swiąt Andzreju i Grażyno.

 13. Wam też życzymy z okazji Świąt Bożego Narodzenia: zdrowia , wszelkiej pomyślności i nadziei,że jak wygracie wybory to Wasza Gmina mlekiem i miodem popłynie! I dobrego wzroku i słuchu i twardego stąpania po ziemi

  • Przyznaj się w którym wydziale starostwa pracujesz? Masz jakiś dodatek za wpisy na elbi? Daremne twoje trudy. Wasz czas minął. Pakuj karton.

 14. W szpitali na Izbie pani sprząta,udziela informacji głosem bufetowej z lat 80-tych,po co pan tu,sniegu naniósł ,wypad.Odszedłem z kwitkiem,choć choruję na poważną chorobę..Ja mogę pojechać do innej jednostki ale czy wszyscy zdążą

  • Serio takie rzeczy dzieją się w szpitalu?!?! Panie Romanczuk Pani Szpilewicz pobudka! Skoro rząd łaskawie wydłużył wam kadencję zróbcie cokolwiek a nie tylko liczycie pieniądze na koncie. Radni jeszcze gorszy! Przyjdą na sesję pogadają głupoty ikasa wpada. Gdyby Mariusz Piotrek i spółka mieli pojęcia o polityce już dawno mieliśmy nowego starostę. Mariuszek niby taki obrotny a nie potrafi jednego głosu znaleźć żeby była większość. Wszystkim oberwie się przy urnie

  • Rzeczywiście byłeś poważnie chory, skoro nie mogłeś śniegu z butów “obtupać”, ale z drugiej strony, to jednak chyba nie byłeś, skoro uwaga sprzątającej ciągle po takich jak ty, spowodowała, że zrezygnowałeś z pomocy.

   • Patrzcie typa jaki detektyw i uzdrowiciel w jednym:)Prawdziwy Sherlock Holmes i Kaszpirowski.Startuj gościu na starostę lub ministra zdrowia ,rozwiążesz problemy Polaków i to jednym zdaniem:)

    • Anim detektyw, anim uzdrowiciel… Od polityki z daleka się trzymam, wiedząc, że prowadzenie owiec na rzeź, wymaga cierpliwości i samozaparcia oraz odporności na owczą głupotę… A ja po prostu jestem na nią uczulony, więc skoro widzę taki komentarz to wprost powstrzymać się nie mogę…

    • Widzę że znowu zabolało. Miało boleć! Zaboli najbardziej przy urnie za rok. Skończy się Wasza buta i arogancja.

     • No zabolało! Nic mnie tak nie boli jak głupota narodu, do którego przynależeć mi pisano.

 15. Grażyna i Anrzej do wymiany !!!

 16. smaku dodaje fakt, że w Hannie węgiel zakupiony przez UG był sprzedawany przez przedsiębiorcę ze Sławatycz.
  Jak się dowiedziałam to byłam w szoku, bo w Nowym Holeszowie jest przedsiębiorca który sprzedaje sam węgiel, bo kupowałam dla rodziny i jest wszystko waga samochód który dowiezie.
  Dlaczego Pani Wójt nie nawiązała współpracy .
  Państwo Radni czy u was w taki sposób wspiera się miejscowych przedsiębiorców z których czerpiecie podatki.
  Widzę że i tu jest problem, zaczynam rozumieć wcześniejsze wypowiedzi.
  Artykuł powstał chyba po to by odtrąbić wielki sukces.

 17. Gmina hanna to totalny stan umysłu. Do wymiany wójt łącznie ze swoją skarbnik która pozwala na wszystko i palce w tym wszystkim macza. Urząd jest to rodzinna firma wszyscy zatrudniani są po znajomości. Jeszcze odnośnie remontu urzędu gminny to nadal to jest nie skończone a trwa chyba już 4 rok pani wojt obudzi się pani wkoncu na klub sportowy są pieniądze na wypłaty dla piłkarzy też i to nie małe pieniądze płacić 800 zł za mecz i zwrot kosztu przejazdu z naszych pieniędzy to chyba lekka przesada w te miejsce można byłoby co roku zrobić po jednej drodze gminnej żeby ludzie mogli bez problemu poruszać się to jest wyrzucanie pieniędzy na widzi mi się pani synka…

 18. Czyli “wieś tańczy i śpiewa”….

 19. Hej, Grazynka, coś Ci elektorat rozrabia. Tak dobrze żarło przez tyle lat, a teraz co??? Bunt jakiś?? trzeba się będzie ze stołkiem żegnać??

 20. Wpadłem na to forum i cóż widzą moje piękne oczy?
  Po włodawsku jak zwykle: zawiść, bezsilna złość, straszenie nowymi wyborami, rozliczeniami oraz …totalne nieróbstwo.
  Pozdrawiam wszystkich normalnych. (at, tak trzymaj)

 21. grażyna jest nie zastąpiona i wieczna jak dyktator

 22. grażyna jest wieczna jak dyktator

 23. grażyna jest wieczna

 24. Grażyna z ks. Maekiem coś wymyśli aby ludzi wykiwać, jeszcze ma 2 boskich Dołhobrody i Lack coś wymyślą za rok

 25. O mowa polska, o ortografio!

 26. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content