We Włodawie jest nudno i apatycznie?

Mieszkańcom miasta doskwiera nuda, apatia, jest za mało atrakcji oraz ofert kulturalnych i edukacyjnych dla różnych grup wiekowych. Poza organizowanymi imprezami nie ma innych wydarzeń i miejsc, w których mogliby spotkać się i spędzić miło wolny czas.

Tak wynika z diagnozy społecznej przeprowadzonej wśród mieszkańców przez grupę inicjatywną, czyli Miejską Bibliotekę Publiczną, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej i Grupę Mowa Żywa. Mieszkańcy zwrócili uwagę także na zaniedbane fasady włodawskich kamienic i brak oferty dla turystyki rowerowej. Wielu z nich podkreślało, że nie czuje potrzeby rozwoju technologicznego ani zwiększania swoich kompetencji, bo Włodawa jest już miastem emerytów. Ponadto ludzie obawiają się korzystania z bezpłatnych aplikacji i komunikatorów. Największym problemem, jaki wskazali, jest brak zaufania społecznego. Według zespołu badawczego, włodawianie nie potrafią „grać zespołowo”, nie mówiąc już o poleceniu klientowi innych punktów usługowych w mieście. Każdy gra na siebie. Brakuje dialogu społecznego. Mimo upływu czasu, dostrzegalny jest wciąż tzw. skostniały podział na mieszkańców miasta oraz wsi.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "We Włodawie jest nudno i apatycznie?"

  1. to nie jest najlepszy czas na przeprowadzanie takich diagnoz, w okresie pandemii nie mamy dostepu nawet do lekarzy a rozrywka jest na miare mozliwości trzeba tylko chciec skorzystać a nie marudzić , niektórzy nawet w dużym mieście nie znajda dla siebie miejsca , rozrywki,

  2. no tak teraz w okresie pandemii ludzie akurat garną sie do rozrywki, ale w ubiegłech latach krytykowali że rozrywki za dużo, najlepiej krytykować i narzekać

  3. PLANDEMIA nie narzekać , możesz iść na grzyby, juz wiewiórki i inni mieszkańcy leśnych kniej nie zarażają.

  4. Podział miastowi/wsiowi..Włodawa to wieś,choć miasto.A jak ktoś ma jeszcze jakieś skrupuły,niech spojrzy pokolenie wstecz w swojej rodzinie i zrozumie.

  5. Bzdety które mogli wymyśleć tylko w Bibliotece. Widać że nie mają ludzie większych problemów

  6. Może wreszcie czas uruchomić wreszcie główne wejście do biblioteki, dla niektórych
    dwa schodki też są przeszkodą.

  7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content