Wątpliwe nadanie tytułu

Władze miasta chcą nadać tytuł honorowego obywatela Włodawy Feliksowi Czyżewskiemu, pracownikowi naukowo-dydaktycznemu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Nie wszyscy radni jednak ten pomysł pochwalają. – Nie szastajmy tak tym tytułem – apelowała do burmistrza radna Mirosława Dynkiewicz.

Była to na razie uchwała intencyjna. Została przyjęta, ale nie jednogłośnie. Władze ratusza aż na czterech stronach argumentowały swoją decyzję. Czyżewski z powiatem włodawskim związany jest od lat 70-tych ubiegłego wieku. Jako absolwent katedry filologii słowiańskiej skierowany został do pracy, jako polonista w liceum w Wisznicach, które wówczas jeszcze znajdowały się w powiecie włodawskim. Współpracował też z nauczycielami z I LO we Włodawie. Pełnił wiele funkcji, m.in. na lata 2012-2018 powierzono mu funkcję członka Komitetu Słowianoznawstwa Polskiej Akademii Nauk. Od 2010 roku należy też do Komisji Dialektycznej Komitetu Językoznawstwa PAN.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

4 komentarzy "Wątpliwe nadanie tytułu"

  1. I co Wy na to? | 26 listopada 2018 at 21:32 |

    W 2013roku nadano tytuł PIMUS CIVIS URBIS VLODAVIAE jednej osobie o pseudonimie ,,Michałek” jak wynika z dokumentów IPN był on Tajnym Współpracownikiem SB Włodawa . Lecz we Włodawie takim osobom nadaje się tytuły , wyróżnienia . Takie są fakty.

    • Szanowny ksiądz prałat donosił? Jeszcze kilka innych kwiatków by się znalazło wśród zasłużonych notabli 🙂

  2. Brawo Mirka ! Ciekawe kto zlecił przyznać ten tytuł ???

  3. Małgorzata, to pracodawca jej córki

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki