Walczy o synka i siebie

To jedna z najbardziej wzruszających, ale też dających wielkie nadzieje historii portalu pomagam.pl. Jej bohaterką jest pochodząca z gminy Wyryki Jowita, która wbrew wszystkiemu i wszystkim bierze życie za rogi i mimo niepełnosprawności, samodzielnie wychowuje pięknego synka.

Zbiórkę na portalu pomagam.pl założyła była dyrektor szkoły podstawowej w Kaplonosach (gm. Wyryki), Irena Łobacz. Tak opowiada o swojej znajomości z Jowitą, od urodzenia chorującą na porażenie dziecięce.

– Poznałam ją, gdy miała siedem lat i zaczęła uczęszczać do szkoły podstawowej. Pełniłam wówczas funkcję dyrektora tej szkoły, a ona była w niej jedynym dzieckiem na wózku inwalidzkim. Pamiętam jej determinację, gdy pomimo niesprawności wciągała się na piętro po poręczy schodów – uważała, że jest ciężka i nikt nie powinien jej dźwigać. Mogła pisać jedynie lewą rączką i robiła to z wielką starannością.

Zauważyć było można, że już jako maluszek nie dostawała od życia taryfy ulgowej. Pamiętam jak bardzo starała się ćwiczyć, by żyć jak wszyscy i nieśmiało opowiadała o swoich marzeniach o samodzielności i własnej rodzinie. Na wiele lat straciłam ją z pola widzenia. Ukończyła szkołę podstawową i rozpoczęła naukę w szkole średniej we Włodawie, wyprowadziła się wówczas do internatu i nigdy już nie wróciła do domu rodziców.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

Skip to content