W tych portfelach bieda nie piszczy

Dyrektorzy włodawskich powiatowych jednostek mają się całkiem dobrze, choć są i tacy, którzy przed rokiem nie mieli oszczędności ani złotówki, a po roku odłożyli 150 tys. zł. Warte porównań są ceny metra kwadratowego poszczególnych domów. Podajemy kwoty na dzień 31 grudnia 2021 r.

Marcin Łopacki, dyrektor ZDP we Włodawie, zaoszczędził 20 tys. zł (rok wcześniej 30 tys. zł). Na współwłasność ma dom o pow. 122 mkw. wyceniony na 750 tys. zł oraz działkę zabudowaną domem o pow. 0,17 ha wartą 100 tys. zł. W ub.r. zarobił 90 tys. zł (rok wcześniej 68 tys. zł), jeździ Citroenem C5 z 2011 r. Ma zaciągnięty kredyt hipoteczny – do spłaty 151 tys. zł.

Arlena Krawczuk, dyrektor I LO we Włodawie, ma na własność mieszkanie o pow. 64 mkw. warte 192 tys. zł. Bez oszczędności. Do tego na współwłasność lokal o pow. 34 mkw. wyceniony na 10 tys. zł. W LO zarobiła 89,5 tys. zł (przed rokiem 85 tys. zł) plus 4 tys. zł (rok wcześniej 1,2 tys. zł) z umowy-zlecenia ze starostwa i 272 zł z Uniwersytetu Wrocławskiego. Ma zaciągnięte dwa kredyty – do spłaty zostało 31 tys. zł.

Anita Lewczuk vel Leoniuk, dyrektor Muzeum – Zespołu Synagogalnego we Włodawie, odłożyła 29 tys. zł (przed rokiem 66 tys. zł). Ma dwa mieszkania – jedno na współwłasność (58 mkw., 160 tys. zł), drugiego jest wyłączną właścicielką (48 mkw., 110 tys. zł). Inne nieruchomości: działka o pow. 538 mkw. zabudowana altaną o wartości 164 tys. zł i działka budowlana o pow. 17 a wyceniona na 75 tys. zł. Zarobiła 86 tys. zł (w 2020 – 82 tys. zł) plus ponad 12 tys. zł z 500+ i 300+. Zaciągnęła półmilionowy kredyt, do spłaty zostało 270 tys. zł.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "W tych portfelach bieda nie piszczy"

 1. 137 tys za co?!!! za rozwalanie szpitala ?!

  • Ale o tym Waldus nie napisze bo sie jego szef i kolega Pani dyrektor zdenerwuje.

   • I tak najgłośniej śmieją się zastępcy tych najlepiej zarabiajacych. O nich tez Walduś nie napisze.

  • Jak to ująłeś “rozwalanie” jest jedną z najtrudniejszych operacji w zarządzaniu. Sprawianie wrażenia, że wszystko co czyni się, czynione jest w trosce o podnoszenie standardów lecznictwa z myślą o najwyższym dobru pacjenta, dostępności do usług medycznych oraz stałym podnoszeniu kwalifikacji personelu a w rzeczywistości bezdenne drenowanie finansów jednostki przez zarząd – kosztem większości personelu, pączkującą bez kontroli administrację – będącą przystanią dla znajomych nieudaczników zarządu i pasożytujących, ale współdziałających w procederze zdecydowanie w większości miernych lekarzy, jest niesłychanie trudne i wymagające, oraz niezmiernie ryzykowne z powodu obciążenia odpowiedzialnością karną. Wierz mi, nie chciałbyś za tak mierne pieniądze ponosić takiego olbrzymiego ryzyka. Wymaga to kompilacji rzadkich cech charakteru, takich jak głupota, cwaniactwo, ryzykanctwo oraz chciwość i pogarda zarówno dla prawa jak i ludzi. Nie sądzę, aby takie pieniądze skompensowały poczucie obrzydzenia do siebie z powodu bycia kimś takim. Także, nie zazdrość tylko składaj doniesienie do CBA i prokuratury z powodu działania na szkodę zarządzanej jednostki.

 2. To napisz ty. Jak widać masz ogromną wiedzę i w ogóle jesteś w temacie.

 3. A za co ten babo….. z Wisznic dostał 26 tys. Podwyżki? Za zamykanie nam oddziałów?

 4. bo jej starosta kazał

 5. a oświatczenia majątkowe samorządowcy upoblikowali czy jeszcze nie
  to jest prawo czy nie ma

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content