W kupie jest siła

Podczas sesji rady gminy Włodawa, która odbyła się w piątek (29 sierpnia) radni opowiedzieli się za przystąpieniem do Związku Gmin Lubelszczyzny. To ważna decyzja, która – zdaniem samorządowców – przełoży się na realne wsparcie w bieżącej pracy i zwiększy możliwości współdziałania z innymi gminami regionu.

Do tej pory z powiatu włodawskiego w strukturach Związku działały trzy samorządy: Stary Brus, Wola Uhruska oraz Hanna. Teraz dołącza do nich również gmina Włodawa, wzmacniając reprezentację regionu w tej organizacji.

– Do podstawowych celów funkcjonowania Związku Gmin Lubelszczyzny należą: wspieranie i upowszechnianie idei samorządu terytorialnego, zajmowanie stanowiska w sprawach publicznych, reprezentowanie i obrona wspólnych interesów gmin, wspomaganie ich w realizacji ich zadań własnych i zleconych, wspieranie działań zmierzających do budowania świadomości regionalnej, a także wspieranie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju gmin – wylicza wójt Dariusz Semeniuk. Jak dodaje, przystąpienie każdego kolejnego samorządu do Związku wzmacnia jego możliwości oddziaływania.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

Przejdź do treści