W grze o trofeum już tylko czwórka – po ćwierćfinałach PP ChOZPN

Za nami ćwierćfinały Pucharu Polski na szczeblu ChOZPN. Awanse do dalszych gier zdobyły drużyny z III ligi, ze szczebla niżej oraz z klasy okręgowej. W półfinałach zagrają: Chełmianka, Włodawianka, Granica Dorohusk oraz Frassati Fajsławice.

Bardzo niespodziewanie najmniejsze problemy z uzyskaniem awansu do dalszych gier miała Włodawianka, która w hokejowym stosunku pokonała na własnym stadionie ligowego przeciwnika – Hetmana Żółkiewka. Swojego gola zdobył nawet golkiper gospodarzy – Daniel Polak, co zawsze jest upokarzające dla drużyn przeciwnych. Mecz Włodawianki z Hetmanem zakończył się wynikiem 6:1.

W teorii najprostsze zadanie czekało Chełmiankę, która dość wyraźnie przeważała w Siennicy Nadolnej, gdzie mierzyła się z Bratem. Niestety dla podopiecznych Artura Bożyka – skuteczność nie była tego dnia atutem chełmian. Ci, choć mieli kilka sytuacji, zdobyli zaledwie dwa gole, a sami dali się skontrować pod koniec pierwszej połowy.

Dość ciekawe spotkanie miało miejsce w Dorohusku, gdzie Granica podejmowała Victorię Żmudź. Gospodarze chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo w jedenastym oficjalnym meczu tego sezonu, co im się udało. Podopieczni – nieobecnego z powodu meczu KS Lublin – Rafała Wiącka dopięli swego i wygrali z nieco wyżej notowanym w IV lidze przeciwnikiem 3:2.

Frassati Fajsławice dołączyło do trójki z III i IV ligi. Jedenastka z Fajsławic pokonała na własnych „śmieciach” Unię Białopole 3:2, a zawody były niezwykle ciekawe. Goście prowadzili przez ponad pół godziny po trafieniu Dawida Stepaniuka, jednak za sprawą Bartosza Lipy, Piotra Trały i Rafała Robaka było 3:1. Stepaniuk jeszcze w doliczonym czasie gry zdobył gola kontaktowego, lecz Unii nie wystarczyło czasu na wyrównanie.

– W tym momencie jeszcze nie wiemy, kiedy odbędzie się losowanie kolejnej rundy. Nie wiemy też, czy będziemy grali jeszcze w tym roku, czy dopiero w przyszłym. Za tydzień powinniśmy wiedzieć więcej – przekazano nam w Chełmskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej.

WYNIKI ĆWIERĆFINAŁÓW PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU ChOZPN

Włodawianka Włodawa – Hetman Żółkiewka 6:1 (3:1)
Bramki: Artur Nielipiuk 8′, Norbert Zdolski 10′, 88′, Michał Budzyński 17′, Aleksander Borodijuk 67′, Daniel Polak 72′ (rzut karny) – Paweł Zabielski 37′

Brat Siennica Nadolna – Chełmianka Chełm 1:2 (1:2)
Bramki: Krystian Szczepaniuk 41′ – Aleksiej Pritulak 13′, Karol Orzeł 34′

Granica Dorohusk – Victoria Żmudź 3:2 (1:0)
Bramki: Mateusz Miksza 19′, Alan Chmiel 59′, Krzysztof Ruszkiewicz 65′ – Damian Ścibior 51′, Mateusz Tywoniuk 87′

Frassati Fajsławice – Unia Białopole 3:2 (0:1)
Bramki: Bartosz Lipa 52′, Piotr Trała 82′, Rafał Robak 87′ – Dawid Stepaniuk 20′, 90′.

źródło: lubsport.pl

Zmiana wielkości czcionki